Земля

Знайдено джерело дощу з електронів: воно створює північне сяйво, але руйнує супутники

Дослідники Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі виявили джерело надшвидкого дощу з електронів.

Потоки електронів можуть вплинути на супутники і космічні польоти, оскільки викликають електромагнітні хвилі, їх ще називають свистячими хвилями

Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі виявили нове джерело надшвидких електронів, які падають як дощ на Землю. Це явище створює барвисте північне сяйво, а з іншого боку небезпечно для супутників, космічних кораблів і астронавтів.

Дослідники спостерігали за цим процесом з низької навколоземної орбіти за допомогою місії ELFIN – це пара невеликих супутників, які побудували в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Автори об’єднали дані ELFIN з інформацією апарату НАСА THEMIS. В результаті вони з’ясували, що дощ з електронів стався через електромагнітні хвилі. Вони проходять через плазму в космосі і впливають на електрони в магнітосфері Землі, змушуючи їх «перетікати» в атмосферу.

За словами авторів ці хвилі викликають набагато більше електронних дощів, ніж передбачають сучасні теорії та моделі космічної погоди.

Основа цього процесу – навколоземний космічний простір, який заповнений зарядженими частинками. Вони обертаються навколо планети по великому радіусу, це називається радіаційні пояси Ван Аллена. Електрони в цих поясах рухаються по спіралях, які змінюються тільки між північним і південним полюсами Землі. За певних умов в радіаційних поясах з’являються хвилі, які збуджують і прискорюють електрони. В результаті траєкторія їх руху розтягується настільки, що вони випадають з поясів і переміщаються в атмосферу. В результаті виходить електронний дощ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button