Всесвіт

У найближчої до Сонця зірки знайшли нову планету. Вона виявилася не дуже гостинною

Вчені виявили ще одну, третю за рахунком екзопланету, яка обертається навколо найближчої до Сонця зірки — Проксими Центаври.

Copyright: Image by StockUnlimited

Астрономи, які працюють на Дуже Великому Телескопі Європейської південної обсерваторії (ESO VLT) в Чилі, виявили свідчення існування ще однієї планети, яка обертається навколо Проксими Центавра. Це найближча до Сонячної системи зірка – вона знаходиться на відстані в 4,2 світлових роках від Землі.

Планета-кандидат Проксима d-третя на її орбіті. Вчені охарактеризували її як одну з найлегших екзопланет з коли-небудь знайдених. На думку астрономів, маса екзопланети становить всього чверть маси Землі. Інші дві планети в системі Проксими Центраври – Проксима b і Проксима с.

Уявлення художника від Proxima D. Фото: eso.org

Вчені відзначили, що гравітація Проксими d дуже мала. Додаткові дані свідчать про те, що планета здійснює повний оборот навколо зірки кожні п’ять днів на відстані, що дорівнює одній десятій відстані між Сонцем і Меркурієм. Це близько 4 млн км — занадто близько до жаркого світила, щоб на планеті могла з’явитися вода, а значить, і життя. У всякому разі, в тому вигляді, в якому ми її знаємо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button