Всесвіт

Знайдено джерело води на Марсі

Учені з Європейського космічного агентства (The European Space Agency) розсекретили і опублікували фотографії Марса, на яких видно білі поклади, імовірно, сніг або лід, який, за даними NASA, стане в нагоді як джерело води для місії Mars One.

4c9cb7cae0ee0cf8f5362a370466e3e2
Незвичайне явище спостерігається в західній частині рівнини Еллада у вигляді білої області. Унікальна фотографія отримана за допомогою космічного апарату ESA «Марс Експрес», який обертається на низькій орбіті навколо Марса. Фотографія отримана 6 грудня 2015 року, але вперше знімок представлений світовій громадськості 24 березня.

У поясненні вказується, що кратер Еллада, на території якого зафіксовані поклади льоду і снігу, досягає 2200 кілометрів в довжину і 9 кілометрів в глибину. Цей кратер є найбільшим утворенням ударного походження, причому перепади висот досягають 6 тис. метрів, що вказує на гігантський астероїд, завдяки якому кілька сотень мільйонів років тому утворився кратер Еллада.

Під час марсіанської зими рівнину Еллада видно з Землі як велику світлу пляму. Особливо наголошується, що кратер буде використаний в якості джерела води для першої марсіанської експедиції NASA, запланованої в рамках глобальної програми Mars One, що передбачає освоєння Марса людством. Перші «марсіани» будуть висаджені на поверхню планети в 2027 році, друга експедиція прибуде в 2029-м. До 2035 року загальна кількість колоністів буде дорівнювати 20.

Одночасно фахівці NASA вказують на те, що рівень смертності для першої групи становить 60% (з моменту старту з поверхні Землі). Повернутися на Землю першим «марсіанам» можна буде у 2037 році, це прописано в контрактах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button