Різне

Хрестимо малюка

Хрещення – перше і найголовніше таїнство християнства. Тільки після хрещення людина вступає до Церкви Ісуса Христа, стає християнином. Символізм хрещення, тобто зв”язок його з Христом полягає в зануренні у святу воду або поливання неї, при цьому священник промовляє встановлені молитви во ім”я Христа. Так вперше вчинив Іван Хреститель, готуючи людей до появи Господа.

24-04-15-foto-600x600-1

Обряд хрещення є не тільки церковним, але й сімейним святом, найважливішою подією в житті родини новонародженого малюка, а також в житті майбутніх хрещених. Це свято є особливим, тому має певні атрибути, які зроблять його ще більш приємним і комфортним для хрещеника.

При проведенні обряду священник дотримується канонів і тому, як правило, не встановлює надто суворих правил щодо того, які речі потрібні хрещенику та його родині для хрещення. Навпаки – священник може подати добру пораду родині, а вже самі батьки, дідусі з бабусями та хрещені потурбуються про все необхідне.

При обряді хрещення можуть знадобитися конверт на виписку, а також хрестильні набори, в тому числі комбінезони, шапочки, тощо. Всі речі, які ви можете вибрати в gorod-skazok і в які одягатимете новохрещеного, повинні бути з натуральних матеріалів (льон тощо). Як правило, вони білого (або світлих) кольорів, і звичайно, виглядають скромно, але казково і ошатно. Звичайно, для дівчаток та хлопчиків є свої відмінності, які враховано при дизайні та пошитті такого одягу.

Одяг для хрещеників та хрещениць може мати або не мати християнської атрибутики, але краще, якщо він пристосований до обряду і дозволяє швидко  знімати-одягати, наприклад, з допомогою забезпечення спеціальними застібками.

Згідно з традиціями, яким відповідають хрестильні речі на http://gorod-skazok.com.ua/malysham-do-treh-let/nabory-dlya-kreshcheniya/rubashki-dlja-kreshhenija/ і які тут же можна замовити – сорочечка чи комбінезон для хрещення одягаються на дитину особисто священником. Покрій цих речей зроблено вільним, щоб робити це було зручно і швидко.

Тонкі лляні та бавовняні тканини, які використовуються в хрестильних речах, є стовідсотково натуральними. Шапочки та інше можуть використовувати шовк, атлас, гіпюр, мереживо. Вишивка та орнаменти можуть бути виготовлені з використанням віскозних ниток, які надають одягу виразності та вишуканості.

Одягу для обряду та церемонії хрещення в старі часи надавали дуже важливе значення. Використавши його один раз, речі зберігали протягом усього життя, вважаючи оберегом. Дуже давно з”явився звичай зістригати та зберігати пучечок волосся охрещеної дитини. Вважалося, що все це оберігає від “злого ока” та всіляких негараздів.

Звичайно, за роз”ясненням щодо правдивості та потрібності деяких старих звичаїв найкраще звертатися до священника, бо лише він витлумачить їх з точки зору християнства. А ось речі для хрещення – вибирайте самі, і нехай вони несуть вам та новохрещеному щастя та здоров”я на все його довге життя!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button