Різні цікавинки

Часом керувати чи керувати часом? Настінні годинни

Хтось каже, що час іде. А хтось — що час тягнеться. Для когось час уже збіг… А у когось він взагалі летить!

Той, хто потурбувався про настенные часы і повісив їх в офісі чи вдома — знає, що час нікуди не дінеться, бо ним керує він сам.

Настінні годинники, як і їх “молодші брати” — наручні, бувають електричними, механічними та електронними. Електронний настінний годинник може бути досить універсальним, і показувати секунди, хвилини, години, день доби, число, місяць, рік… Деякі показують ще й температуру в приміщенні та на вулиці, вимірюючи її з допомогою провідного або радіодатчика, а також мають функції будильника чи таймера. Проте більшість все-таки виконує просту функцію: показує час доби.

24-04-15-foto-600x480-1

Колір сегментних індикаторів цифрового годинника може бути будь-яким, якщо вони зроблені на базі RGB-світлододів. Власне кажучи, звідси й назва: суміш синього (Blue), зеленого (Green) та червоного (Red) кольорів дає будь-який з мільйонів відтінків. Якщо ж сегменти “рідкокристалічні” — то вибір кольору не дуже великий — тільки темно-сірий (майже чорний) на світло-сірому фоні. Зате такий тип годинників працює на звичайних батарейках і міняти це джерело живлення потрібно раз на рік або й значно рідше.

Електричний годинник, як правило, працює в мережі. Тобто, щохвилинним сигналам центрального блоку “підкорюються” одночасно декілька штук або й декілька десятків годинників, розміщених у різних місцях. Такі ви бачили на вокзалах — циферблати у них круглої форми, а довга стрілка на  годинниках “стрибає” раз на хвилину, разом з клацанням. Такі ж годинники часто використовують на великих підприємствах.

Настінний циферблат з латинськими або арабськими цифрами та стрілками, серед яких є секундна, як правило, належить кварцовому годиннику. Він відрізняється високою надійністю, економічністю живлення та точністю до кількох секунд на місяць.

Дизайн кварцевих годинників — найрізноманітніший, від веселих кольорових до строгих та стриманих. Перші годяться для дитячих садків, житлових приміщень, лікарень, бо піднімають настрій. Інші — настроюють на робочий лад, тому їх вішають в офісах. Деякі годинники нагадують збільшені циферблати наручних годинників, наприклад, копии часов Rolex.

Кругла форма настінного годинника вважається класичною. Але це не тільки данина класиці. Такий циферблат годиться для миттєвого відліку людиною часових відрізків, кратних 5, просто кинувши на нього погляд. Цифровий же годинник мимоволі змушує рахувати у думці, що не завжди зручно.

Популярними моделями настінних годинників є Hublot, Panerai, Rolex та інші. Як елемент інтер”єру, ця потрібна річ може налаштовувати на романтичний або діловий лад, може бути акцентом дизайну, або ж навпаки — бути скромним функційним елементом, який не відволікає увагу. Врешті, годинник допомагає бути пунктуальним. Це — його скромна, але важлива роль підтримання іміджу успішності.

Кнопка «Наверх»
Закрыть