Земля

Після розпуску терористичної організації в Колумбії прискорилася вирубка лісів

Зупинка збройної боротьби Колумбійського ліворадикального екстремістського угруповання призвела до зростання числа плантацій коки і пасовищ для великої рогатої худоби.

FARC – революційні збройні сили Колумбії – офіційно існували як підривна організація з 1960-х років. У 2017 році повстанці підписали мирну угоду з владою Колумбії, — саме тоді вчені почали помічати, що ліси в країні почали зникати.

Виявити чіткий зв’язок між збільшення рубок і розформуванням угруповання допомогли супутникові знімки. За ним вчені проаналізували, як змінювався лісовий покрив в період з 2001 по 2018 роки. Результат показав, що після 2017 року площа колумбійських лісів почала швидко скорочуватися, — якраз коли бойовики FARC покинули зайняті ними території на півдні і заході Колумбії.

У тій частині країни практично все зайнято тропічними лісами. Саме ці регіони, розташовані в Андах і Амазонії, постраждали найбільше після відходу повстанців. На їх частку припало близько 37% і 38% від загальної площі втраченого лісу.

При цьому причини незаконних рубок відрізнялися. В Андах території розчищалися під нелегальні плантації коки, а в Амазонії — для їх облаштування під пасовища та інші тваринницькі господарства.

Дослідники зробили висновок, що боротьба з вирубкою без урахування місцевих економічних і соціальних умов неможлива, особливо в регіонах, які раніше займали FARC.

При цьому вчені припускають, що економічна стимуляція населення південного заходу країни дозволить різко уповільнити вирубки лісів, будівництво нелегальних шахт та інших споруд, що негативно впливають на екологію країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button