Всесвіт

Hubble знайшов дві потенційно населені планети (відео)

Космічний телескоп Hubble виявив відсутність у двох екзопланет TRAPPIST-1b і TRAPPIST-1c великої водневої оболонки, яка зазвичай присутня у газових гігантів. На думку вчених, це може свідчити про високу ймовірність існування життя на цих планетах.

39a67c0d96e9757697e94d4b91e57f87

«Відсутність густої оболонки з водню і гелію підвищує шанси на те, що на цих планетах є життя», – каже Ніколь Льюїс з Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа в Балтіморі. – «Якщо б вони мали атмосферу з великим вмістом водню і гелію, залишалося б мало шансів, що вони можуть підтримувати життя, оскільки щільна атмосфера виступала б як якийсь ковпак».

Планети знаходяться на відстані 40 світлових років від нас у сузір’ї Водолія. Вони обертаються навколо червоного карлика не менше 500 млн. років. Екзопланети були відкриті в кінці 2015 року.

 

TRAPPIST-1b робить один оборот навколо червоного карлика за 1,5 дня, TRAPPIST-1c – за 2,4 дня. Планети знаходяться в 20 і 100 разів ближче до своєї зірки, ніж Земля по відношенню до Сонця. Але оскільки їх зірка набагато холодніше, ніж наша, то, принаймні, одна з планет, TRAPPIST-1c, може перебувати в зоні життя.

Hubble досліджував ці дві планети 4 травня 2016 року, коли вони одна за однією з різницею всього кілька хвилин пройшли перед своєю зіркою. Подвійне проходження планет відбувається кожні два роки.

Подальше вивчення цих двох світів, можливо, дозволить виявити присутність в атмосфері метану або води і оцінити товщину їх атмосфери, вважають вчені. У майбутньому до спостережень за цими планетами планується підключити космічний телескоп Джеймс Вебб, який буде запущений в 2018 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button