Всесвіт

Японія хоче побудувати завод з виробництва водневого палива на Місяці

Підприємство планують побудувати до 2035 року. Воно розміститься на південному полюсі супутника нашої планети.

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомило про плани займатися дослідженням Місяця з використанням в якості палива водню, який планують отримувати з води, видобутої з крижаних відкладень на супутнику нашої планети. Таким чином хочуть скоротити витрати на транспортування палива з Землі, пише Kyodo.

Хоча рідкої води на поверхні Місяця немає, раніше вчені виявили свідоцтва того, що в кратерах її полярних регіонів є крижані відкладення, які ніколи не піддавалися впливу сонячного світла, адже температура там не піднімається вище мінус 163 градусів Цельсія. Тому JAXA має намір співпрацювати з NASA в створенні орбітальної станції Lunar Gateway в 2020-х, а приблизно до 2035 року побудувати завод з виробництва водневого палива, який якраз і розташується на південному полюсі.

Цей тип палива хочуть використовувати для заправки багаторазового космічного корабля, який зможе доставити до нової станції чотирьох астронавтів, а також під час пересувань по самому супутнику на відстань до 1000 кілометрів.

База на Місяці / © JAXA

Оскільки гравітація Місяця в шість разів слабкіша, ніж земна, такий транспортний засіб, здатний перевозити від двох до чотирьох осіб, буде як би «стрибати» по поверхні, а не їздити.

Як розраховують в JAXA, для польоту до станції Gateway і назад буде потрібно близько 37 тонн води, а для кожної поїздки по поверхні супутника – близько 21 тонни. У світлі цього фахівці вважають, що доставляти паливо з Землі буде занадто дорого, ніж використовувати вироблене безпосередньо на Місяці.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button