Екологія

Світові показники відновлюваної електроенергії побили новий рекорд

Енергія від сонячних і вітряних джерел вперше склала 10% світової електроенергії в першій половині 2020 року. Це сталося через скорочення роботи вугільних електростанцій по всьому світу, які працювали менш ніж на половину своєї потужності.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Незважаючи на майже рекордне падіння попиту на електроенергію через пандемію, поновлювані джерела енергії мають показники в 1129 терават-годин за період з січня по червень. Минулого року перше півріччя показало 992 терават-годин, згідно зі звітом аналітичного центру Ember energy.

Аналітики відзначають, що частка енергії, яка отримується від вітру і сонця, збільшилася більш ніж удвічі в порівнянні з 2015 роком. Тоді поновлювані джерела електроенергії давали 4,6% від загального показника. Однак фахівці відзначають, що в цьому році сильно впало виробництво вугілля, а саме на 8,3%. Таке падіння стало можливо, навіть не дивлячись на те, що одна з найбільш «забруднюючих» країн Китай тільки збільшила свою частку в світовому вугільному парку.

«З 2015 року це неймовірне зростання [для сонячної та вітрової енергії], але навіть 10% не є достатніми для повної трансформації», – сказав Дейв Джонс, старший аналітик з електрики Ember. «30% викидів від викопного палива в усьому світі припадає на вугільні електростанції, тому вугільна енергетика повинна бути зруйнована, щоб обмежити зміну клімату».

Аналіз показав, що багато великих країн, включаючи Китай, Сполучені Штати, Індію, Японію, Бразилію і Туреччину, в цей час виробляють щонайменше 10% своєї електроенергії завдяки вітру і сонцю. В аналізі були особливо відзначені Великобританія і Європейський Союз, які отримують 21% і 33% енергії з відновлюваних джерел відповідно.

Нагадаємо, що відповідно до Паризької угоди 2015-го країни зобов’язалися обмежити підвищення температури до «значно нижче 2 ° C вище доіндустріального рівня». Це може бути можливо завдяки радикальному скороченню викидів. Організація Об’єднаних Націй каже, що для досягнення мети викиди повинні падати на 7,6% щорічно в цьому десятилітті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button