Авто

Зростання попиту на бензин спаде до 2030 року через електрокари

Попит на бензин досягне абсолютного піку в найближчі 13 років, після чого розпочнеться період нульового зростання і падіння.

Рост спроса на бензин спадет к 2030 году из-за электрокаров

Дослідницька компанія Wood McKenzie представила доповідь, з якої випливає, що попит на бензин очікує падіння, пов’язане зі зростанням ринку електромобілів.

Раніше й інші експерти робили схожі прогнози, однак відносячи досягнення піку на більш тривалий термін.

Світове споживання бензину досягне піку не пізніше 2030 року. Це стане наслідком зростання ринку електромобілів і дії регуляторів, які змушують автовиробників винаходити і постачати на ринок автомобілі з більш економічними двигунами внутрішнього згоряння. Експерти нагадують, що з 96 млн барелів нафти, щодня споживаних в масштабах планети, 60 млн барелів припадає саме на транспорт. Саме в цьому секторі зростання попиту на бензин до 2030 року припиниться.

При цьому, як говорить старший аналітик Wood McKenzie, хвилювання, пов’язані з досягненням піку, ринки і держави відчують навіть раніше, оскільки нафтові компанії, швидше за все, будуть заздалегідь готуватися, скорочуючи інвестиції в нафтопереробні підприємства і скорочуючи кількість автозаправок.

Для країн, які серйозно залежать від акцизів чи податків на паливо, така зміна в попиті на бензин буде дуже болючою.

Ми вчимося бути все більш ефективними в тому, що стосується використання енергії. Тому ми стаємо все менш залежними від нафти. Тому значення нафти в глобальній економіці має згодом знизитися,- цитує The Guardian старшого аналітика Wood McKenzie Алана Гелдера.

За його словами, після 2025 року почнеться реальне зростання ринку електромобілів, а до 2030 року вже 10% всіх продаваних у світі автомобілів будуть мати електричний двигун. Цей процес прискориться, якщо міста і країни почнуть забороняти автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння (такі плани, нагадаємо, вже є у Великобританії, Франції та Китаю).

Кнопка «Наверх»