Авто

Автономні автомобілі: споживач виграє в будь-якому випадку

Компанії, що розробляють самокеровані автомобілі, запевняють, що передати контроль нашим друзям на колесам – дуже хороше рішення. Як тільки за кермо сяде робот, число аварій знизиться. Звільнені від необхідності тримати руки на кермі, а очі на дорозі, водії отримають більше часу на роботу, відпочинок і зв’язки з близькими. Ми звільняємося від архаїчної моделі сімейних автомобілів. І не будемо витрачати так багато часу на пошук місця для паркування.

1-13-03-2015-600-341

Навіть вищі регулюючі органи визнають, що поява самокеруючих автомобілів забезпечить «абсолютно нові можливості для поліпшення безпеки дорожнього руху, підвищать екологічні переваги, розширять мобільність і створять нові економічні можливості для роботи і інвестицій».

Ідилічна картина, написана автовиробниками та регуляторами, може здатися перебільшеною, але остання доповідь McKinsey & Company свідчить, що здебільшого вона відповідає істині.

Читайте також: У 2015 році в Сінгапурі буде запущено безпілотне таксі

Автовиробники розраховують ввести автономні технології в кілька етапів, поступово викочуючи нові цікаві можливості, недоступні звичайним автомобілям. Через три-п’ять років ми можемо очікувати появу автомобілів, які будуть намагатися під час пробок і круїзу по трасах, але поступатися в управлінні своїм опонентам. Крім цього, будуть з’являтися складні завдання з управління автомобілями в міських зонах, де зустрічаються перешкоди на зразок пішоходів, мотоциклістів, порушників і тому подібного. Протягом наступних 25 років наші автомобілі стануть неймовірно автономними і повністю автономними – вже до 2040 року.

Ми на вірному шляху. Флот самокерованих автомобілів Google вже наїздив понад мільйон кілометрів без єдиної пригоди. На початку цього року і Audi тестувала свій прототип від Кремнієвої долини до Лас-Вегаса. Минулого тижня Mercedes-Benz ганяв свій концептуальний робоавтомобіль по Сан-Франциско.

Звіт McKinsey, заснований на дослідженнях аналітиків McKinsey та інтерв’ю з експертами галузі, ділить розвиток на три фази. У першу, яка триватиме до 2020 року або близько того, вплив автономних технологій буде лімітований: в той час як самокеровані пристрої вже працюють в промислових і керованих умовах на кшталт ферм і шахт, пасажирський транспорт залишиться в стадії тестування і прототипування. Плани Mercedes і Nissan, які хочуть випустити автономні автомобілі до 2020, не відповідають дійсності. Audi цілиться в ті ж терміни, як і Volvo, але автомобілі під їх виробництвом складно буде назвати самокерованими.

[ads2] Основне зростання технології, як очікується, відбудеться між 2020 і 2035 роками, тоді технологія стане мейнстрімною. Це, в свою чергу, потребуватиме створення регулюючих органів по всьому світу, які будуть розробляти комплексні правила по розробці, перевірці, виробництві, експлуатації, схваленню і ліцензуванню таких автомобілів. Страховим компаніям теж доведеться переробити свою базову модель, щоб автовиробники могли застрахувати себе від технічних збоїв. Широке поширення технології призведе до ланцюжку реакцій по всіх галузях. Невеликі ремонтні майстерні стануть менш поширеними, віддалена діагностика – більше, менше пригод – менше ремонту. Водії Uber стануть непотрібними. Далекобійники теж.

Тим часом, користувачі почнуть звикати до ідеї відмови від рульового управління, і їм почне це подобатися. Переваги безпеки поступово будуть виходити на передній план, і повна автономія поступово буде включатися в дію: Страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) повідомив про семивідсотковим скорочення випадків аварій серед машин, у яких є базова система попередження зіткнень з попереду йдучим транспортом. Додайте до цього функції автоматичного гальмування, і це число збільшиться до 14-15 відсотків, згідно Consumer Reports. Більше самокерованих автомобілів означає великі скорочення числа аварій, тому автономні функції стоять важливим пунктом у плані Volvo по зниженню смертності і травматизму на дорогах серед автомобілів до 2020 року.

TecDay Autonomous Mobility Sunnyvale 2014/ Virtual 360° interior experience

Після 2040

У третій фазі, після 2040, починається найцікавіше. Це момент, коли автономні автомобілі стануть нашим первинним транспортом і коли всі правила вже будуть встановлені. Точно так само, як дизайн автомобіля зміниться в плані розміщення сидінь один навпроти одного, відсутності дзеркал і педалей, так само еволюціонує і структура фізичного простору. McKinsey пророкує, що до 2050 року ми будемо використовувати на 25% менше паркувального простору. У загальній складності це багато. Автономні автомобілі зможуть щільно самі себе укомплектовувати на паркувальних місцях (місця для виходу водія залишати не буде сенсу).

Більше того, вся наша ідея володіння автомобілями може змінитися. В даний час автомобілі простоюють 95% свого часу. Цей час можна використати з користю.

Ми не перестанемо купувати автомобілі – люди як і раніше будуть хотіти «керувати ним незалежно і отримувати від цього задоволення» – але купувати будемо менше. Без необхідності мати водія, один автономний автомобіль може зайняти місце двох звичайних транспортних засобів. Якщо хтось збирається грати в гольф, а комусь потрібно в магазин, один автомобіль може відвезти туди і назад, по дорозі встигнути забрати і розвести всіх. Можливо, з’являться також служби, які будуть складати карту розвезення клієнтів за окрему плату.

Читайте також: Як працюють самокеровані автомобілі Google?

McKinsey вважає, що споживач виграє в будь-якому випадку. Так, машини, забиті наукомісткими технологіями, коштують не кілька тисяч доларів. Але «водії» заощадять гроші у формі зекономленого часу (будуть працювати, а не кататися) і меншої кількості аварій. McKinsey прогнозує 90-процентне падіння числа пригод.

Економічні блага за рахунок підвищення продуктивності розрахувати складніше, тому McKinsey не пропонує ці дані. Зрештою, немає ніяких гарантій, що люди будуть використовувати свої автомобілі для роботи, а не для сну, відпочинку, подорожей або перегляду фільмів. Але загальний світогляд в цілому зрозуміло: нам буде краще в світі, де ми не за кермом.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button