Здоров'я

Яблучна шкірка містить ліки від розсіяного склерозу

Вчені мають намір визначити безпечну дозу речовини, щоб не викликати отруєння.

Результати дослідження, проведені нейробіологами з Університету Томаса Джефферсона (США) повним ходом тестують урсолову кислоту, знайдену в шкірці яблук і груш, ягодах (брусниці, журавлині, обліписі, чорниці та деяких інших), а також у їстівних рослинах (базиліці, розмарин, м’яті, душиці, лаванди і чебрець).

Вже доведено, що це органічна сполука володіє потужною протизапальною дією, а також іншими корисними для людського організму властивостями. Результати досліджень опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники протестували урсолову кислоту на мишах з розсіяним склерозом — хронічним аутоімунним захворюванням, при якому уражається мієлінова оболонка нервових волокон головного і спинного мозку. Зараз хвороба невиліковна, існуючі методи поки що здатні лише зупинити прогресування захворювання на ранній стадії. Хронічний процес придушити вони неспроможні.

Вчені відтворили хронічну форму розсіяного склерозу у мишей в запущеній стадії і почали давати їм урсолову кислоту. Через два місяці такої добавки у лабораторних тварин відзначені значні поліпшення стану. Паралізовані особини до кінця лікувального курсу змогли знову рухатися самостійно.

Встановлено, що урсолова кислота пригнічує активність імунних клітин, що вражають мієлінові оболонки нервових волокон. Більш того, з’єднання здатне заповнювати загиблі клітини, що утворюють мієлінову оболонку нервових волокон.

Відкриття американських учених може призвести до створення довгоочікуваних ліків від страшної хвороби. Але, перш, ніж перейти до клінічних випробувань, необхідно визначити безпечну дозу урсолової кислоти, тому, що у великих кількостях вона отруйна.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button