Здоров'я

Учені назвали 5 симптомів раку, які ігнорує більшість людей

Британські вчені після проведення численних досліджень назвали 5 симптомів раку, які більшість людей ігнорує. Але якщо звернути увагу на ці ознаки і вчасно виявити онкологічне захворювання, можна врятувати життя багатьом пацієнтам.

Онкологи, які працюють у Великобританії, нагадали про те, що успіх лікування раку залежить від того, на якій стадії виявлена пухлина. У міру старіння людини зростає ризик виникнення онкологічних захворювань. Близько 60% злоякісних утворень лікарі діагностують у пацієнтів, які старше 65 років.

Небезпека онкологічних захворювань полягає в тому, що у кожної людини симптоми можуть проявлятися по-різному. Часто пухлина розвивається безсимптомно, що ускладнює діагностику раку. Але якщо пацієнт відчуває деякі збої в роботі свого організму, то потрібно негайно відвідати лікаря. Наприклад, якщо у людини ніколи не було проблем з ШКТ, а потім раптово почалися розлади або запори, це може говорити про пухлину, яка розвивається в товстій кишці.

Сильні головні болі і неврологічні порушення можуть говорити про пухлини головного мозку. Також британські онкологи закликають звертати увагу на такі симптоми, як рани, що довго не гояться, ущільнення над шкірним покровом або нарости, незвичні виділення, набряки, стан родимок, раптові кровотечі. Крім цього, повинні насторожити хрипота, грубий голос і кашель.

При раку матки пацієнти часто відчувають дискомфорт і болі в спині. Про те, що вражена печінка, може говорити шкірний свербіж, а почервоніння в області грудей свідчать про новоутворення в молочній залозі. Коли пацієнт різко втрачає вагу, онкологи підозрюють рак стравоходу, підшлункової залози або шлунка.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button