Екологія

Нова кліматична модель передбачила майбутнє Арктики

Дослідники з Британської антарктичної служби в своєму дослідженні дійшли висновку, що Арктика може втратити морський лід вже до 2035 року.

Copyright: Image by StockUnlimited

Вони порівняли характеристики морського льоду під час останнього міжльодовикового, теплого періоду, який стався близько 127000 років тому, з характеристиками сучасного арктичного морського льоду. Вчені вважають, що велика кількість «талих водойм», які утворюються на поверхні морського льоду, прискорюють його танення.

Ці «озера» утворюються саме через танення льоду. У випадку з Арктикою, при дуже інтенсивному весняному сонці і, що характерно, більш інтенсивному, ніж в минулому, цих водойм з’являється ще більше. Вчені створили кліматичну модель, згідно з якою, саме ці озера, можуть відігравати вирішальну роль у втраті морського льоду в регіоні. Попередні моделі, за словами вчених, цей фактор не враховували. Використовуючи нову модель, вчені прийшли до висновку, що протягом наступних 15 років Арктика втратить весь морський лід.

«В Арктиці відбуваються значні зміни в міру того, як наша планета нагрівається. Розуміючи, що сталося після теплого періоду на Землі, ми можемо краще зрозуміти, що станеться в майбутньому. Перспектива втрати морського льоду до 2035 року дійсно повинна зосередити всі наші уми на досягненні «низьковуглецевого» світу »- вважає співавтор дослідження Луїза Сімі.

Під час міжльодовикового періоду Ріс-Вюрм в арктичному регіоні було на 2-4 ° C тепліше, ніж сьогодні. Близько 125 000 років тому тропічні ліси тягнулися до мису Нордкап в Норвегії, а такі дерева, як дуб і ліщина, росли в районі міста Оулу в Фінляндії.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»