Поради

Як доглядати за виноградом влітку

Догляд за виноградом влітку є не менш значущим, ніж в інший час сезону, адже саме в цей період кущ набирає силу, яка так необхідна для повноцінного росту і дозрівання ягід. Потрібно вчасно поливати рослину щоб уникнути його засихання, підгодовувати для активного зростання, проводити обрізку та пасинкування, а також своєчасно обприскувати кущі, захищаючи їх від хвороби. Виконання цих заходів стане запорукою зняття рясного врожаю і отримання міцного і здорового куща.

Как ухаживать за виноградом летом

Полив і підживлення винограду

Догляд за виноградом влітку в обов’язковому порядку включає в себе полив і підживлення насаджень, проте підходити до цього процесу слід індивідуально, залежно від сорту винограду, ґрунту, а також кліматичних особливостей регіону, в якому він росте.

[ads2] Основними річними періодами, коли полив винограду обов’язковий, є:

  • за 2 тижні до цвітіння (друга половина травня);
  • період після цвітіння рослини, коли ягода починає зав’язуватися (перша половина червня);
  • фаза зростання грона і наливу ягоди (друга половина липня).

Не рекомендований полив кущів під час їх цвітіння, так як це призведе до осипання квіток і поганоъ зав’язі. Також не поливають виноград під час дозрівання і безпосередньо перед збиранням врожаю, так як період остаточного дозрівання врожаю затягується, а ягода лопається від надмірної вологи.

Щоб догляд за виноградом влітку був ефективним, рослину необхідно періодично підгодовувати, а роблять це двома способами – кореневим і позакореневим.

Кореневу підгодівлю здійснюють разом з поливом і вносять такі добрива:

  • на початок цвітіння: водний розчин на полив 1 куща, що складається з 10 л води, 10 г аміачної селітри, 20 г суперфосфату і 5 г калійної солі;
  • за 2 тижні до наливу ягоди: той же розчин, але без аміачної селітри;
  • після збирання винограду: калійні добрива для підвищення стійкості рослини під час зимівлі.

Позакореневе підживлення включає в себе обприскування листків і проводиться незалежно від удобрення кореневої системи. Фази обприскування збігаються з періодами кореневої підгодівлі. Для добрива використовуються розчини, що містять мікроелементи, а також мікро – і макродобрив, асортимент яких у продажу досить великий.

Щоб розчин з мікроелементів краще вбирався в аркуш, можна додати в підгодівлю 3 ст. л. цукру на 1 відро.

Прищипування винограду

У третій декаді червня, для того щоб основні поживні речовини максимально надходили до грона, плодоносну лозу вкорочують, прищипуючи її. Для цього від другого грона відраховують 5-6 листочків і після усика прищипують верхівку гілки.

Щоб догляд за виноградом влітку був правильним, необхідно прищіпку (обрізання) винограду виробляти щорічно. Це пов’язано з тим, що середньостатистична довжина лози становить від 4 до 6 метрів, і її необхідно забезпечувати живленням. Щоб на кущі повноцінно розвивалася гроно, його вкорочують, в результаті чого поживні речовини рівномірно розподіляються по всій системі рослини, ягоди стають більш солодкими, а врожай дозріває раніше.

Пасинкування винограду

В середині червня на кущі винограду відзначається інтенсивний ріст пагонів другого порядку – пасинків. Для росту потрібна велика кількість поживних речовин, і найчастіше додаткові пагони обганяють у рості основну плодоносну лозу. В результаті виникає дефіцит харчування для грона, а ягоди виходять дрібними і несолодкими.

Забезпечують правильний літній догляд за виноградом шляхом видалення пасинків в період з кінця червня і до кінця серпня. При регулярному догляді за кущем пасинки вищипують ще на стадії зародження. Але якщо додатковий пагін вже почав активне рости, то його обрізають після першого листка, з єдиною умовою, що кущі посаджені рідко. В іншому випадку, щоб уникнути густоти винограду, пасинки виламують повністю.

Освітлення грон

Під час остаточного дозрівання ягід, коли вони набувають характерне для сорту забарвлення, слід провести освітлення грон. Для чорних сортів винограду це середина серпня, рожевих – кінець серпня, а пізніх білих сортів – початок вересня. Для цього видаляється вся листя, яке затінює грона, щоб сонячні промені безперешкодно потрапляли на ягоду.

Своєчасний догляд за виноградом влітку дозволить отримати позитивний результат у вигляді рясного врожаю, а також здорового сформованого куща, готового до зимівлі і плодоношення в наступному році.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button