Здоров'я

Як і коли приймати пустирник

Багатьом з нас у стресовій ситуації потрібна допомога заспокійливих засобів. І дуже важливо вибрати ті з лікарських засобів, які будуть максимально безпечні для організму, допоможуть ефективно, м’яко, не викликають звикання.

Как и когда принимать пустырник

Такими засобами є таблетки і настойки з валеріанки або пустирника.

Заспокійливим ефектом володіє два види пустирника — пустирник серцевий і пустирник волохатий (п’ятилопатевий). Властивості цієї рослини чудово відомі людству вже багато сотень років. Для того щоб він був завжди під рукою, його садили поблизу будинків, монастирів, тому він широко поширений на нашому материку.

Для приготування лікарських засобів використовується трава пустирника (верхня частина стебла, довжиною приблизно до 40 см). Пустирник можна використовувати після сушіння, заварюючи подрібнену траву.

У продажу найчастіше можна зустріти дві форми цього лікарського засобу – таблетки і настойку. Більшість лікарів вважає ці форми випуску однаково ефективними, тому якщо ліки треба взяти в поїздку, краще придбати таблетки, а вдома можна приймати і настойку.

Основними показаннями до прийому засобів на основі пустирника вважаються: стрес, порушення сну, вегето-судинна дистонія, аритмія, епілепсія. Пустирник можна приймати як одноразово, так і курсом, але, незважаючи на те, що цей природний засіб практично не має протипоказань, попередньо варто порадитися з лікарем.

Протипоказаннями до прийому пустирника можуть бути: індивідуальна непереносимість, проблеми з шлунково-кишковим трактом, вагітність. Також варто бути обережним з даним препаратом тим, чия професія пов’язана з необхідністю концентрації уваги і людям зі зниженим тиском.

Зверніть увагу, що пустирник використовується як одна з основних складових (разом з валеріаною) в деяких дуже дорогих заспокійливих засобів. Прочитайте склад ліків перед купівлею і, якщо це так, не переплачуйте за розрекламовану назву, а придбайте недорогі таблетки або настойку пустирника.

Корисна порада: в аптеці можна також знайти пустирник для заварювання (сушену і подрібнену траву). Точне дозування (як заварювати і пити) повинне бути обов’язково вказане на упаковці. Якщо в описі таких даних немає, орієнтуйтеся на наступні цифри: заварюють пустирник окропом в емальованому посуді, на столову ложку трави береться 100 мл води. Приймають такий трав’яний «чай» за рекомендацією лікаря, залежно від проблеми.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button