Здоров'я

Порушення менструального циклу

Періодичні закономірні зміни, що відбуваються в організмі кожної жінки, називається менструальним циклом. Його зміни є явним порушенням в організмі. З яких причин відбувається порушення менструального циклу?

Нарушения менструального цикла

Що являє собою менструальний цикл

Регулярний цикл встановлюється в перші два роки статевого дозрівання, цей період має назву менархе (період настання першої менструації). Тривалість менструального циклу визначається початком першого дня менструації і закінченням першого дня наступної. В залежності від фізіологічних особливостей організму складає 21-35 днів. Виділення можуть тривати до 7 днів і складати 30-35мл. за весь період. Крововтрата більше 80мл свідчить про патологічний характер протікання менструального циклу.

В результаті активності яєчників, гіпофіза і нервових клітин головного мозку відбувається дозрівання яйцеклітини з подальшим вивільненням з яєчника. Це перший період менструального циклу. Другим періодом вважається готовність ендометрію до прийняття заплідненої яйцеклітини. Якщо вагітність не настає, клітини ендометрію починають відторгнення і відбувається виділення крові і клітин слизової матки.

Можливі порушення менструального циклу

Варто задуматися про візит до лікаря, якщо виникають такі порушення менструального циклу:

1. Відбулися зміни у часі тривалості менструального циклу. Цикл став більш тривалий або навпаки, становить менше 21 дня.

2. Тривалість менструації насторожує. Занадто тривалий часовий інтервал (більше 7 днів) або занадто короткий період виділень.

3. Мізерність або рясність виділень – показник зміни кількості втрати крові.

Якщо виділення продовжуються тривалий період часу і рясні, то мова йде про менорагії. Можливі причини такої патології:

  • дисфункція яєчника;
  • захворювання, до яких можна віднести запалення статевого органу: поліпи слизової оболонки матки;
  • ендометріоз і міому.

Читайте також: 

Менорагія несе небезпеку для організму жінки і може спровокувати мимовільне переривання вагітності, появу злоякісних утворень матки.

Повна відсутність менструацій носить назву аменорея. Причин її прояву може бути кілька:

  • захворювання ендокринної системи;
  • прийом гормональних засобів без консультації лікаря;
  • порушення психічного стану жінки, пережитий стрес;
  • жорсткі дієти з різким зниженням ваги.

Допомога при порушеннях менструального циклу

Абсолютно всім жінкам необхідно хоча б один-два рази на рік проходити огляд лікарем-гінекологом для виявлення всіх прихованих проблем. А якщо в організмі відбулися які-небудь зміни і він дає про це знати, то з походом до лікаря зволікати не рекомендується. Особливу увагу цьому повинна приділити жінка, яка планує народити дитину. Для зачаття дитини необхідний повноцінний регулярний менструальний цикл для дозрівання яйцеклітини в яєчнику. До початку лікування лікар попередньо призначить проведення ультразвукового дослідження області малого тазу. Також будуть проведені дослідження гормонів щитовидної залози, роботи наднирників, гістологічне дослідження слизового шару матки.

Основним лікуванням при порушеннях менструального циклу на даний момент визнаний прийом гормональних засобів, приблизний курс лікування якими становить до 3-х місяців. Існують і додаткові методи лікування (прийом вітамінів, поповнення заліза в організмі, прийом утеротоников і гемостатичних препаратів), але в більшості випадків прийому гормональних препаратів достатньо для відновлення менструального циклу.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button