Здоров'я

Каву назвали напоєм, який знижує ризик раку простати

Слід пам'ятати, що в усьому необхідна міра

Темі користі і шкоди кави присвячено безліч досліджень. Однак вчені продовжують вивчати це питання, в спробах знайти істину. Ось і цього разу, в процесі наукової роботи, було встановлено, що кава все ж знижує ризик раку простати.

Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay

В ході роботи фахівці об’єднали результати близько 16 когортних досліджень, учасниками яких числяться більше 1 млн осіб. Відзначається, що близько 57 тисяч людей з цих добровольців зіткнулися з раком передміхурової залози. Проаналізувавши випадки захворювань фахівці зафіксували лінійну тенденцію, яка показує вплив збільшення кількості споживання кави на зниження ймовірності розвитку онкології передміхурової залози.

Вчені впевнені, що цей ефект обумовлений позитивним впливом кави на здоров’я. Зокрема, напій здатний покращувати метаболізм глюкози і кількість інсуліну в плазмі та інсуліноподібний фактор росту-1. Крім іншого, фахівці відзначили, що кава має протизапальний і антиоксидантний ефект і сприяє зростанню глобуліну та може пояснюватися зниження ризику раку простати.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button