Здоров'я

Від хвороб ШКТ врятують антидепресанти

За словами українського фахівця з інституту Богомольця Миколи Руденка, в разі, якщо діагностовано ті чи інші хвороби, пов’язані з шлунково-кишковим трактом, варто почати застосовувати антидепресанти.

На думку експерта, захворювання такого роду краще лікувати дієтами і заняттями йогою. Але якщо вони не допомагають, потрібно перейти на препарати — антидепресанти. А саме приймати їх по 0,25 психіатричної дози укупі зі спазмолітиками. І одночасно приділити серйозну увагу психотерапії. Як підкреслив к. м. н. Микола Руденко, в цілому люди неохоче слухають такі рекомендації лікуючого лікаря, оскільки вважають, що антидепресанти застосовуються виключно при розладах нервового, неврологічного або психіатричного характеру, але аж ніяк не при функціональному абдомінальному болю.

“Вони починають сперечатися і часто відмовляються від таких препаратів. Але вони не знають, що антидепресанти знімають напругу. А одночасне прийняття спазмолітиків допоможе впоратися зі спазмами. Крім того, вони (препарати) розслаблюють голову, що дає можливість жити повноцінним життям і насолоджуватися ним”, — підкреслив український експерт.

Як відомо, абдомінальні болі фахівці поділяють на кілька видів: гострі і хронічні.

У першому випадку вони можуть розвиватися швидко або поступово. Як правило, тривалість їх — кілька хвилин. Але рідко буває, що вони можуть тривати до кількох годин.

Що стосується хронічного болю типу, то вони мають поступовий початок, а потім переростають у тривалі, рецидивуючі, больовий синдром при яких може тривати тижні і місяці.

Як давно відзначають дослідники, які вивчають механізми виникнення болю в ШКТ, вони дійсно можуть мати психогенний характер.

Але, зрозуміло, завжди слід негайно звернутися до лікаря, щоб виключити всі ризики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button