Поради

Як легко вибрати шпалери

Починаючи ремонт, кожна сім’я стикається з проблемою вибору: які шпалери підійдуть для кімнат, кухні, спальні і т. д. Пропонований асортимент вражає своєю різноманітністю різних настінних покриттів.

Паперові шпалери

Ці шпалери є найбільш затребуваними і популярними, вони вражають великою кількістю кольорів і структур: з малюнком і без, гладкі і рельєфні, одношарові і двошарові. Переваги: найдешевші з усіх представлених, зроблені з екологічно чистого матеріалу, тому підійдуть для дитячих кімнат. Недоліки: не можна клеїти у приміщеннях з підвищеною вологістю, інакше вони почнуть відставати від стін. Дуже недовговічні: з часом малюнок втрачає свою чіткість, схильні до стирання.

Флізелінові шпалери

[ads2] Це ті ж паперові шпалери, тільки з основою з флізеліну — нетканного волокна з високою щільністю. Бувають білими «під фарбування» і кольоровими. Підходять для обклеювання будь-яких приміщень, включаючи кухні. Переваги: Велика міцність — легко можна клеїти одному, без сторонньої допомоги, не дають усадку після висихання, екологічні, пропускають повітря, приховують дрібні тріщини на поверхні стіни. Недоліки: досить висока ціна, рельєфні флізелінові шпалери легко пошкоджуються — можлива поява вм’ятин і подряпин. Яскраво виражений рельєф на полотні стане місцем локалізації пилу — що особливо важливо знати астматикам та алергікам.

Вінілові шпалери

Двошарові шпалери — перший (нижній) — це папір або флізелін, другий — спінений вініл. Бувають гладкі, рельєфні і шовкографія (тиснення, для отримання рельєфу в ПВХ додають шовкові нитки). Виглядають дорого і шикарно, будуть прикрасою будь-якої кімнати. Переваги: Вологостійкі, можна мити і чистити. Довго зберігають колір, практично не схильні до вигорання. Приховують дрібні дефекти стін. Недоліки: висока ціна, досить складно клеїти, якщо немає спеціальних навичок. Верхній шар повністю синтетичний, тому деякий час виділяються специфічний запах. Не підходить для обклеювання дитячих кімнат.

Натуральні шпалери

Цей вид покриття стає все більш популярним. Це повністю натуральні матеріали (деревина, пробка, кора, водорості, солома бамбук і т. д.) на паперовій або флізеліновій основі. Виготовляються вручну. Цими шпалерами можна обклеїти кімнату цілком або вибрані фрагменти. Переваги: Створюють затишний інтер’єр, теплі на дотик. Екологічні. Добре поглинають звук, не вигорають на сонце. Недоліки: Висока ціна, складно різати на полотна і клеїти, не рекомендується клеїти в кімнату з підвищеною вологістю. Через особливості натуральних матеріалів добре помітні стики між наклеєними полотнами.

Текстильні шпалери

З’явилися задовго до паперових шпалер, але широке поширення отримали тільки зараз. Це двошарові шпалери — тканина (шовк, льон, фетр, велюр і т. д.) на паперовій або флізеліновій основі. Часто тканинне покриття роблять синтетичним, за ним простіше доглядати. Переваги: Виглядають дорого і ексклюзивно. Стійкі до впливу сонячного світла. Володіють підвищеною звуко — і теплоізоляцією. Синтетичне тканинне покриття можна пилососити. Недоліки: Вбирають пил, вологу, запах. Висока ціна. Для їх наклеювання необхідний фахівець.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»