Поради

Як вибрати хостинг для сайту

При виборі хостингу потрібно враховувати ряд факторів. Найважливіший – це географічне розміщення сервера. Якщо ви не плануєте публікувати таке, за що вас будуть переслідувати, то вибирайте сервер в тій країні, на аудиторію якій ви найбільше розраховуєте.

Наприклад, якщо ваш сайт, як ви вважаєте, буде цікавий, в основному, користувачам України, доцільно вибрати сервер в межах точки обміну трафіком UA_IX. Це підвищить швидкість доступу до вашого ресурсу для основної аудиторії. Користувачі з інших країн теж зможуть зайти на ваш ресурс, але швидкість доступу буде трохи повільнішою.

23-04-15-foto-600x400-1

Хоча на перших порах це навіть не буде помітно. А от коли з’являться десятки тисяч користувачів на день – тоді географічне розміщення буде грати роль (ну або якщо ви плануєте публікувати на сайті відео – саме відео, а не посилання на відео). Проте вже зараз потрібно думати про майбутнє.

Хочеться екстріму, і ви плануєте публікувати резонансні дані? Тоді не потрібно вибирати сервер, що знаходиться в тій країні, до якої відносяться ці дані. Наприклад, якщо ви хочете опублікувати дані, що стосуються української організації (для прикладу), то вибирайте сервер де-небудь в Європі, США, Таїланді або на яких-небудь островах.

Доменне ім’я теж потрібно вибирати міжнародне (такі варіанти, як .com.ua, org.ua і т.д., навіть не розглядайте, якщо не хочете, щоб ваш сайт закрили по одному дзвінку). Найкраще вибирати ту країну, з якою не укладено договір про екстрадицію з вашою країною. Наприклад, між Україною і Таїландом такого договору немає, тому можна розмістити сервер в Таїланді. Але пам’ятайте, що контент, який публікується на сайті не повинен суперечити законодавству країни, де фізично знаходиться сервер. Інакше ваш сайт “прикриють” не місцеві правоохоронні органи, а сам хостер – нікому ж не хочеться проблем. Так що любителям компромату перед вибором розміщення сервера краще вивчити всі юридичні нюанси.

До речі, є ще один юридичний момент. Як вже було зазначено, дані, розміщені на сайті, повинні відповідати законодавству країни, де фізично знаходиться сервер. А от дії самого блогера переслідуються законом тієї країни, де він здійснює цю дію. Наприклад, в країні А можна розміщувати контент, який не є забороненим. Але коли ви публікуєте цей контент (адже перед публікацією його потрібно підготувати), перебуваючи в країні Б, де контент такого типу заборонений, ви порушуєте закон. Пам’ятайте про це. Інші фактори вибору сервера не менш важливі.

На кого реєструється домен – при виборі хостингу потрібно враховувати, на кого реєструється домен, чи буде у вас доступ до панелі управління доменом, щоб з часом можна було перенести сайт на інший хостинг – раптом цей вам не сподобається.

У рекламі все красиво, а на практиці – далеко не завжди. Деякі хостери не надто чесні – при реєстрації доменного імені вони реєструють його на себе. У підсумку ви прив’язані до їхніх послуг, якщо не хочете втратити доменне ім’я. А коли доменне ім’я реєструється на вас, у вас з’являється якась ступінь свободи – ви вільні вибирати будь-який хостинг.

Операційна система, під управлінням якої працює сервер, – переважно вибирати сервери, що працюють під управлінням FreeBSD / Linux, так як вони більш надійні, ніж Windows-сервери. Якщо стане вибір між FreeBSD і Linux, вибирайте сервер під управлінням FreeBSD.

Версії програмного забезпечення, встановлені на сервері, – для роботи сайту потрібен інтерпретатор PHP і сервер баз даних MySQL. Бажано вибирати хостинг з PHP версії не менш 5.2 і MySQL версії 5.x. Є двигунці сайтів, розраховані і на більш старі версії PHP і MySQL, але такі версії програмного забезпечення говорять про те, що сервером практично ніхто не займається.

Якщо не оновлюється програмне забезпечення, то навряд чи хтось встановлює останні “патчі” безпеки. Ви ж не хочете, щоб ваш сайт зламали відразу ж, як тільки він “засвітиться” в Google і Yandex? Звичайно, це не стосується хостинг от hosting.reg.ru, який надасть вам надійне місце під ваш сайт.

Обсяг дискового простору – спочатку багато вам не потрібно, якщо ви не плануєте розміщувати на своєму сервері відеоролики. Для тексту і картинок спочатку цілком вистачить 500 Мбайт, потім – докупіть. Якщо плануєте розміщувати відео, тоді замовляйте хостинг з 1-3 Гбайт дискового простору. Якщо потрібно більше місця, варто задуматися про віртуальний сервері або про окремий виділений сервер. Дешеві купувати не потрібно – вони слабкі, а раз вам потрібен виділений сервер, то навантаження на сайт повинно бути відповідним. Слабкий сервер може з ним не впоратися.

Кількість баз даних, обмеження на розмір баз даних – в ідеалі вам потрібна всього лише одна база даних, а її розмір повинен обмежуватися розміром вашого облікового запису на сервері. Іншими словами, розмір бази даних не може перевищувати розмір виділеного вам місця на хостингу. Якщо хостер для вашого тарифного плану надає кілька баз даних, то це добре. Другу базу даних можна використовувати для зберігання резервної копії даних вашого сайту.

Обмеження потоку трафіку – не купуйте занадто дешеві хостинги. Якщо хостер пропонує багато дискового простору за символічну плату, значить, він обмежує розмір трафіку. Наприклад, в тарифний план може входити 1 Гбайт трафіку. За кожен мегабайт понад цього 1 Гбайт ви платите окремо – в кінці місяця. Такий хостинг вам обійдеться дорожче, ніж хостинг з необмеженим трафіком.

Деякі хостери накладають обмеження на розмір вхідного / вихідного трафіку, деякі – на співвідношення вхідного / вихідного, деякі – на географічну приналежність трафіку (наприклад, трафік усередині країни не обмежений, а зарубіжний трафік тарифікується). Найкраще вибирати хостинг з необмеженим трафіком. Одним головним болем буде менше.

Відгуки користувачів – якщо ви вже майже вибрали хостинг, почитайте відгуки користувачів про нього. Відгуки, звичайно, суб’єктивні, але все ж. Якщо багато негативних відгуків, від послуг цього хостера потрібно відмовитися. Відгуки можна почитати на різних тематичних ресурсах і форумах.

Відсоток uptime – відсоток часу, протягом якого хостинг і ваші дані доступні користувачам Інтернету. Чим вище це значення, тим краще. Якщо “uptime” сервера нижче 99%, то це не дуже надійний сервер, є сервери з “uptime” на рівні 99,99%.

Наявність технічної підтримки та графік її роботи – дуже часто блогери ведуть свій щоденник вночі. Все досить логічно: вдень вони працюють, а вночі займаються своїм дітищем. Якщо сервер не працює, куди писати, кому дзвонити? Про технічну підтримку потрібно думати до вибору хостера. У хороших (і дорогих) хостерів технічна підтримка працює цілодобово.

Сподіваюся, дана стаття допоможе вам у виборі хостингу. Створюйте свої сайти на якісних хостингах, щоб вони завжди були доступні для перегляду, інакше будете втрачати своїх відвідувачів або клієнтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button