Поради

Як зробити добриво з трави і не тільки

Як і з чого можна приготувати добриво, щоб після його використання городні культури були міцними, зовні здоровими і радували урожаєм.

Дачники та садівники вважають бур’яни найлютішими ворогами і ведуть з ними нещадну боротьбу впродовж всього літнього сезону. Траву, що росте вздовж парканів і під деревами, чекає та ж доля. Кажуть, якщо не знищити ворога, то потрібно зробити його другом. Траву можна з успіхом використовувати в якості добрива, яке буде натуральним і тому нешкідливим.

Як зробити рідке добриво з трави

Отже, зробити добриво з трави можна таким способом:

 • нарубати або нарізати траву;
 • заповнити подрібненою травою дерев’яну або пластикову бочку на 1/3 частину;
 • долити воду, закрити кришкою, зав’язати поліетиленовою плівкою;
 • додати гній для прискорення процесу бродіння;
 • поставити бочку на сонце, на 2 тижні подалі від місць відпочинку;
 • перемішувати добриво щодня.

Піна, характерний різкий запах і болотний колір скажуть про те, що готове добриво. Підгодівля готується з 1 частини перебродившої трави і 10 частин води. Одній рослині досить від 1 до 3 літрів підживлення залежно від його розміру та віку. Добриво потрібно використовувати на добре зволожених грядках.
[ads2]

Як зробити компост з трави

Зробити добриво з трави можна шляхом компостування. У заздалегідь вириту яму чи траншею насипають дернову землю, зверху кладуть злегка підсушену траву, потім гній, опале листя, харчові відходи. Готова компостна суміш повинна складатися на 60% з скошеної трави, 20% землі, 20% відходів і гною в рівних кількостях. Суміш необхідно періодично перемішувати. Дощові черв’яки, запущені в яму, будуть сприяти процесу дозрівання компосту. Добриво буде готове через півтора року. Підготовлену таким чином компостну суміш необхідно закладати в грядки навесні.

Як удобрювати курячим послідом

Багато дачників займаються розведенням курей на своїх ділянках. Для кращого росту і плодоношення рослин можна зробити добриво з курячого посліду. Для цього третю частину бочки потрібно наповнити послідом, інший обсяг заповнити водою. Добриво має настоятися протягом 4 днів при періодичному перемішуванні. Готове добриво потрібно розвести водою з розрахунку: чотири частини води на одну частину добрива. Таким складом поливають грядки, на 1 кв. метр достатньо 1,5 літра готової суміші.

Садівники–любителі напевно знають, як зробити добриво з сухого курячого посліду. Для цього послід вноситься в землю під час перекопування. При цьому дробити його не обов’язково. На 1 кв. метр ґрунту потрібно взяти 500 грамів сухого посліду. Це добриво містить багато мікроелементів і корисних для рослин речовин, підвищує їх врожайність.

Як зробити добриво з хвої

Досвідчені городники, які піклуються про свій врожай, використовують хвою для підживлення овочів і коренеплодів. Зробити добриво з хвої можна наступним чином:

 • розпочати заготівлю гілочок хвої відразу після новорічних свят, використовуючи для цього відслужили свою службу ялинки;
 • щойно зрізані гілки тиждень витримати в прохолодному місці;
 • нарубати гілки з голками на шматочки не більше 1 см і наповнити ними велику ємність майже до країв;
 • залити вміст холодною водою, довести до кипіння на середньому вогні, потім кип’ятити 10 хвилин на повільному вогні;
 • залишити каструлю відкритої на 6 годин, після чого закрити кришкою і настоювати ще 3 дні;
 • готовий відвар процідити, розлити по пляшках і зберігати в прохолодному і темному місці.

Для прикореневого поливу 1 літр хвойного добрива потрібно розвести у відрі води, полити, а потім розпушити ґрунт. Така підгодівля підходить для огірків, ріпи, баклажанів, капусти, моркви, дайкону, помідорів, редиски і кабачків.

Зробити це добриво нескладно, головне – запастися ялиновими гілками після святкування Нового року.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»