Поради

Яку кавоварку вибрати і як це правильно зробити?

Сьогодні ми поговоримо про кавоварки. Поєднання простоти у використанні і якості приготованої кави привертає до них все більше шанувальників. Про те, чим відрізняються кавомашини від звичних кавоварок і як вибрати кавоварку для дому – в нашій статті.

11-06-16-foto-600x375-1

 

«Є речі, які варті того, щоб зберігати їм вірність. Наприклад, кава », – вважав знаменитий англійський письменник Джон Голсуорсі. Дійсно, озирнувшись навколо, можна переконатися, що люди діляться на тих, хто не мислить свого життя без кави, зберігаючи вірність цьому напою все життя, і всіх інших. Ранковий ритуал пробудження для першої категорії немислимий без привабливого аромату свіжозвареного напою.

Хтось встає раніше і варить ароматну каву в турці, а хтось перед початком робочого дня заходить в кафе, щоб випити філіжанку улюбленого еспресо. Але є люди, які вже оцінили досягнення науково-технічного прогресу і стали володарями сучасного технічного дива для кавоманів – домашньої кавоварки. Сьогодні цей компактний стильний агрегат не займає багато місця, дозволяє швидко і легко освоїти мистецтво приготування першокласної кави, а також внести різноманітність в щоденний ритуал, пробуючи різні напої на кавовій основі. Звичайно, його не зрівняти з http://coffeein-store.com.ua/, приготування кави в яких вище всякої похвали.

Зовсім інакше виглядала перша спроба створити кавоварку. Її зробив у другій половині XIX століття французький конструктор Едвард Лойзелем де Санте. У нього вийшов монстр, схожий на паровоз, що вивергає клуби гарячої пари і виробляє понад тисячу чашок кави в годину. «Гідростатична ваза Лойзелем» – під такою назвою технічне диво представили широкому загалу на Паризькій виставці в 1855 році. Дивовижний винахід справив сильне враження на відвідувачів виставки, тим більше, що знаходиться поруч було небезпечно: перша кавоварка могла в будь-який момент не витримати тиску пари і вибухнути.

Ідея автоматичного заварювання кави з використанням пари отримала більш досконале втілення в 1901 році у винаході італійського інженера Луїджі Беццера. Виробляти і продавати цей апарат для приготування кави почав підприємець Дезидерія Павоні. Таким чином, перша справжня кавоварка для дому з’явилася в Італії і отримала назву Pavoni Ideale.

З тих пір пройшло більше 100 років, кавомашини пройшли значний шлях удосконалення.

Вибираємо тип кавомашини

Сучасні апарати для приготування кави діляться на кавомашини та кавоварки. У кожного типу є свої відмінні риси. Сьогодні ми обговоримо принципи роботи і сфери застосування трьох груп кавових апаратів: зернові та капсульні кавомашини, а також гейзерні кавоварки.

Зернові кавомашини

Головна відмінна риса зернових кавоварок – вбудована кавомолка, що дозволяє зберегти смак і аромат свіжозмеленої кави, а також регулювати його міцність. Відомо, що кава зберігає максимум свого чарівного аромату лише протягом 10 хвилин після помелу зерен. З точки зору справжніх цінителів, готова мелена кава ніколи не зрівняється з свіжомеленою, не кажучи вже про розчинну каву, яка вважається справжньою отрутою. Саме зернова машина дозволяє правильно зварити каву, при цьому заощадивши дорогоцінний час. Засипавши зерна і заливши у відповідний резервуар воду, ви займаєтеся своїми справами, а кавоварка готує справжній ароматний міцний підбадьорливий і надихаючий (для кожного – свій!) Еспресо. Деякі моделі оснащені капучинатором – спеціальним пристроєм для професійного спінювання молока в повітряну піну для приготування капучино, латте і інших кавових напоїв.

Принцип роботи зерновий кавомашини складається з трьох основних етапів:

  • помел зерен;
  • утрамбовка меленої кави в фільтримач;
  • варіння за допомогою пари.

Відходи автоматично надходять в контейнер для відходів. Зернові автоматичні кавоварки мають досить високу продуктивність, тому ідеально походять для невеликих офісів і сімей, де кілька членів сім’ї п’ють каву. Що стосується ціни на зернові кавомашини, то в середньому вона коливається від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від функціоналу моделі і виробника.

Капсульні кавомашини

Капсульні кавомашини стають все більш популярними. Вони практично не вимагають догляду, компактні і, головне, дозволяють без намаги приготувати каву високої якості з насиченим смаком і ароматом. Принцип дії капсульної кавомашини простий. Всередині спеціальної капсули знаходиться попередньо обсмажена і мелена кава, спресована в брикет, який поміщається в абсолютно герметичну упаковку. Аромат і смак щойно змеленої кави зберігається до 1-2 років. Одна капсула використовується для приготування однієї порції кави.

У широкому асортименті капсул сучасних виробників ви можете вибрати рецепт на свій смак. Крім того, міцність напою можна регулювати за допомогою додавання потрібної кількості води. Як тільки капсула потрапляє в кавоварку, її кришка проколюється голкою і всередину подається струмінь повітря, розпушують сильно спресовану каву. Після цього через розкриту капсулу під тиском пропускається нагріта до певної температури вода, і кава готова!

Крім класичних еспресо і американо, капсульні машини дозволяють готувати і більш легкі напої: капучіно, лате, мокка, які готуються із застосуванням капсул з вершками, а також гарячий шоколад, какао та інші.
Мабуть, основне правило при виборі – купувати кавомашини і капсули для них в перевірених спеціалізованих магазинах, при цьому, зручніше і вигідніше за все сьогодні замовляти їх в інтернет-магазині.

Гейзерні кавоварки

Третій тип агрегатів для приготування кави – гейзерні кавоварки. Це найдешевший і простий прилад для домашнього приготування кави. Принцип дії гейзерної кавоварки – фільтрація.
Такі кавоварки складаються з нижнього резервуара для води, фільтра, і верхнього резервуара для готового напою. Кавоварка поміщається на плиту, вода закипає, окріп під тиском пропускається через щойно змелену каву, яка знаходиться в фільтрі, і готовий напій по трубці стікає в резервуар. Вода і пар вбирають аромат кави, в результаті смак виходить дуже насиченим.

На відміну від нас, в Італії п’ють міцну каву з маленьких чашок. Купуючи кавоварку італійського виробника, необхідно вирішити заздалегідь, який обсяг напою найчастіше вам потрібен. Справа в тому, що гейзерна кавоварка функціонує тільки при повному завантаженні, але і розрахована вона на різну кількість порцій, при цьому обсяг резервуара для води в них, як правило, не перевищує півлітра.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button