Всесвіт

Астрономи вперше отримали зображення Малої Магелланової Хмари крупним планом

Дослідники з Австралійського національного університету (ANU) та Національного наукового агентства Австралії CSIRO отримали нове зображення Малої Магелланової Хмари у великій роздільній здатності, де видно порожнини всередині газу.

Команда використовувала радіотелескоп ASKAP CSIRO і високотехнологічне програмне забезпечення для збору та обробки даних після спостереження за хмарою протягом 100 годин. Провідний автор дослідження, доктор Ніколас Пінгель, сказав, що вони отримали найчіткішу картину того, як водень взаємодіє з надновими.

“Ми вперше бачимо структуру Хмари”, – кажуть астрономи.

Мала Магелланова Хмара (NGS 292) — карликова галактика, супутник Чумацького Шляху. Це неправильна галактика, тому що вона не вписується в послідовність Хаббла. Астрономи припускають, що спочатку вона була спіральною галактикою, але під впливом галактики Чумацький шлях вона розсіялася і втратила вихідну форму. За підрахунками астрономів, в неї входять близько півтора мільярда зірок.

Астрономи продовжують спостереження за нею. Їх мета виявити, як саме за допомогою водню галактика взаємодіє зі своїми найближчими сусідами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button