Екологія

Люди знищили понад 300 видів ссавців

Згідно з даними нового дослідження, люди сприяли зникненню понад 300 видів ссавців, що рівноцінно 2,5 мільярдам років еволюційної історії. Розвиток достатнього числа нових видів може зайняти мільйони років, і, швидше за все, до того часу на Землі вже не залишиться жодної людини.

За оцінками вчених, для відновлення різноманітності до рівня, який був до прибуття сучасних людей, може знадобитися від 5 до 7 мільйонів років, — і це за умови, що люди повністю позбудуться від браконьєрства, забруднення і руйнування місце зростань у найближчі 50 років.

Фахівці сходяться на думці, що світ в даний час знаходиться в центрі шостого масового вимирання, також відомого як антропоценове. За словами керівника нового дослідження Метта Девіса з Орхуського університету Данії, поточний вплив людини на тваринний світ можна порівняти з астероїдом, який вбив динозаврів.

Девіс і його колеги зосередили увагу не тільки на кількість вимерлих видів, але і на тривалості їх еволюційної історії, тобто скільки часу кожен вид витратив на еволюцію, перш ніж був знищений. Дослідження показало, що з початку поширення сучасних людей і до XVI століття зникло два мільярди років еволюційної історії ссавців. З того часу було втрачено ще 500 мільйонів років, і 1,8 мільярда років можуть бути втрачені протягом наступних п’яти десятиліть, якщо рівень вимирання ссавців залишиться високим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button