Поради

Як правильно розділити кущі півонії

Багато садівники побоюються проводити поділ куща півонії, щоб він не перестав цвісти. Це помилкова думка, оскільки омолоджувати рослину необхідно, головне – зробити це правильно.

1. Розділяти кущ потрібно, якщо він росте на одному місці більше 5 років. Це необхідно, тому що у старої рослини дуже щільна, переплетена коренева система, викопувати яку дуже складно. Чим раніше зробити поділ куща, тим простіше буде справитися з цим завданням. Якщо не проводити поділ, рослина з часом почне боліти, а цвітіння припиниться.

2. Краще проводити цю процедуру в другій декаді серпня до середини вересня. Навколо рослини на відстані 20 см викопайте траншею на два багнети лопати. Обережно розгойдуючи рослину в різні боки, виймаємо її з землі. Коріння трохи обтрусіть від надлишків грунту і залиште рослину на 3 години. Це потрібно, щоб корінці стали м’якими і не ламалися при подальшій посадці. Потім слід коріння обмити водою і очистити від залишків бруду дерев’яним кілочком. Стебла куща необхідно підрізати.

3. Зазвичай старі кущі півонії ділять навпіл за допомогою кола. Його потрібно обережно забити в ті місця рослини, де менше всього пошкоджуються бруньки, і розділити півонія на дві частини. Кожну з розділених частин розрізають ножем. При цьому залишають найкращі частини куща – молоді, мають товсті корені діаметром до 4 см. Всі поламані, хворі та старі частини потрібно видалити, зрізавши їх ножем або секатором.

[ads2]

4. Коли кущ розділений, його потрібно підготувати до посадки. Помістіть коріння в 1% розчин марганцю на півгодини, а потім присипте місця зрізів товченим вугіллям. Після цього молоді півонії готові до посадки.

5. Щоб довго не чекати, коли півонія порадує своїм рясним цвітінням, треба залишити одну деленку вище, а решта стандартного розміру. Після посадки півонія почне пишно цвісти вже на другий рік.

6. В залежності, скільки деленок у вас вийшло, стільки і потрібно викопати ям.  Яму потрібно наполовину заповнити городньою землею і рясно полити. Потрібно помістити кущ в яму таким чином, щоб бруньки на кореневій шийці розташовувалися нижче рівня землі. Часом кущ півонії потрібно злегка підгорнути. Заглиблення куща потрібно проводити правильно і обережно, так як від цього залежить цвітіння півонії в майбутньому.

7. Щоб посаджені кущі не підмерзли під час настання холодів, ґрунт навколо них присипають щільним шаром 10-12 см торфу. Ранньою весною укриття потрібно обов’язково відгребти, щоб коріння не підіпріли. У наступні роки укриття рослин на зиму не знадобиться, дорослі кущі півонії відмінно переносять зиму.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button