Земля

Як прогодувати 10 мільярдів чоловік

Дослідження, опубліковане в журналі Nature, — перше, яке змогло кількісно оцінити, як виробництво і споживання їжі впливають на ті межі показників, при яких планета зможе стабільно функціонувати.
«Якщо об’єднати кілька варіантів вирішення проблеми, наше дослідження показує, що прогодувати зростаюче населення планети можливо», — говорить доктор Марко Спрінґманн з Оксфордського університету.

«Без певних дій вплив на навколишню систему харчової системи може збільшитися на 50-90 % до 2050 року в результаті зростання населення і зростання популярності дієт, багатих жирами, цукром і м’ясом. У такому разі всі допустимі показники функціонування планети буду перевищено більш ніж у два рази».

Відслідковуючи й аналізуючи виробництво і споживання їжі по всьому світу, вчені прийшли до наступних висновків:

• Необхідно зміщення в бік дієт, заснованих на споживанні овочів, фруктів і т. д. Саме це допоможе знизити викиди парникових газів більш ніж на 50 %, а також знизити такі фактори, як використання добрив, землі та питної води.

• Необхідні поліпшення в методах ведення сільського господарства і запровадження нових технологій, щоб знизити експлуатацію землі, питної води і використання добрив.

• Необхідно зниження вдвічі втрат продовольчих та харчових відходів. Це може скоротити на 16 % вплив на навколишнє середовище.

За словами Спрінґманна, ці заходи вже використовуються в деяких країнах світу, але для максимального результату необхідні скоординовані дії. Наприклад, для поліпшення технологій у сільському господарстві необхідні серйозні фінансові вкладення. Для регулювання продовольчих втрат і харчових відходів необхідний цілий комплекс заходів — від зміни в зберіганні, транспортуванні, пакуванні продуктів до змін у законодавстві. Що стосується дієт, то тут головною метою необхідно переконати людей на користь здорового харчування. Для цього необхідні масштабні кампанії з боку як бізнесу, так і держави.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button