Земля

Природа на межі зникнення

ООН підтримала резолюцію про заснування дня, яка була прийнята 3-14 березня 2013 в Бангкоку на 16-й сесії Конференції Сторін СІТЕС (англ. The Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora – Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою знищення). Проект резолюції був внесений на розгляд Генасамблеї ООН Королівством Таїланд.

1-03-03-2015-600-399

Дата святкування Всесвітнього дня дикої природи приурочена до підписання 3 березня 1973 у Вашингтоні представниками 80 країн Конвенції СІТЕС (вступила в силу 1 липня 1975). Це міжнародна угода захищає близько 5 тис. видів тварин і 28 тис. видів рослин: імпорт, експорт, реекспорт та інтродукцію з моря цих представників флори і фауни мають здійснюватися на підставі спеціальних дозволів та сертифікатів. З початку дії Конвенції жоден вид, що знаходиться під її захистом, не зник.

[ads2] На початок 2014 учасниками СІТЕС є 177 держав.

Всесвітній день дикої природи покликаний нагадати про різноманіття і красу дикої флори і фауни, а також про важливість дбайливого ставлення до них і необхідність посилення боротьби з браконьєрством. У 2014 році з посланням, приуроченим до першого святкування Всесвітнього дня дикої природи, виступив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. У ньому він закликав суспільство “покласти край незаконному обігу об’єктів дикої природи і зобов’язатися торгувати і користуватися дикими рослинами і тваринами раціональним і справедливим чином”.

Читайте також: Потепління змінить вигляд північних лісів

З 1963 року Міжнародний союз охорони природи (IUCN) веде міжнародний список видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою (Червона книга). У ньому розрізняються наступні ступені загроз: Extinct (зниклі) (EX), Extinct in the Wild (зниклі в дикій природі) (EW), Critically Endangered (у критичній небезпеці) (CR), Endangered (в небезпеці) (EN), Vulnerable (в уразливому положенні) (VU), Near Threatened (близькі до уразливого положеннюя) (NT), Least Concern (перебувають під найменшою загрозою) (LC), Data Deficient (даних недостатньо) (DD), Not Evaluated (загроза не оцінюється) (NE).

Натхнення: cryptozoo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button