Здоров'я

Як знизити ризики для здоров’я в разі сидячої роботи

Що більше перерв під час сидячої роботи, тим більше користі.

Офіс

Сидячий спосіб життя та печиво з чайком можуть позначитися не тільки на самопочутті та здоров’ї, а й на фігурі. В органах малого таза застоюється кров, втомлюються очі, затікає спина, болить шия. Дихальна система страждає через те, що повітря стає сухим, тому що працює техніка.

Автори дослідження стверджують, що кожна година, проведена у положенні сидячи або лежачи, збільшує ризик метаболічного синдрому і діабету 2-го типу. Допомогти нормалізувати рівень цукру в крові та загальний стан здоров’я в разі сидячої роботи дасть змогу рух і вставання зі стільця кожні пів години.

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі American Journal of Physiology-Endocrinology and Metabolism.

Активність у малорухливі години — простий спосіб поліпшити чутливість до інсуліну та знизити ймовірність розвитку метаболічного синдрому — групи станів, які можуть призвести до серцевих захворювань, діабету, інсульту та інших проблем зі здоров’ям.

«Корисно не сидіти весь день, а вставати та рухатися», — зауважив старший автор дослідження доктор Ерік Наслунд.

Вчені з’ясували, що помірні фізичні вправи тривалістю три хвилини кожні 30 хвилин трохи покращують рівень цукру у крові та стабілізують його коливання.

Утім, науковці не спостерігали жодного впливу на більш довгострокові маркери метаболічного здоров’я, як-от толерантність до глюкози.

Наслунд припустив, що більше перерв під час сидячої роботи принесе більше користі.

«Для більшої користі, ймовірно, буде потрібно більше вправ», — сказав він.

Протягом трьох тижнів команда Наслунда спостерігала за 16 дорослими, які мають ожиріння та вели малорухливий спосіб життя або мали сидячу роботу.

Протягом 10 годин кожен день фітнес-трекер подавав сигнали кожні 30 хвилин, нагадуючи кожному учаснику, що необхідно встати та рухатися. Протягом трьох хвилин учасники виконували вправи від низької до помірної інтенсивності, як-от ходьба або підйом сходами. Дослідники порівняли тих, хто був активний, із групою, яка не робила перерв.

Результати показали, що в людей в активній групі також було менше коливань рівня цукру у крові, що могло бути результатом поліпшення кровотоку.

Водночас дослідники відзначили, що перерви у фізичній активності не поліпшили загальну толерантність до глюкози та не зменшили кількість жиру у м’язах. Тому, ймовірно, для кращого ефекту потрібно більше рухатися.

Вчені радять займатися спортом по 20 хвилин тричі на тиждень і регулярно вставати та рухатися на сидячій роботі.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button