Здоров'я

Вчені назвали добавку, що продовжить життя на 8 років

Харчова добавка, яку приймають люди, що страждають артритами і артрозами, в середньому може продовжити тривалість життя людини на 8 років. Такий висновок зробили вчені з Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюріху.

dobavka_550

БАДи з глюкозаміном часто використовують люди, що стали жертвами артритів і артрозу, оскільки це речовина, яка виробляється хрящовою тканиною суглобів, прискорює ріст нової хрящової тканини і знижує рівень болю. Однак тепер з’ясувалося, що плюси глюкозаміну на цьому не закінчуються. Експерименти на мишах, які регулярно отримували цю харчову добавку, дали можливість збільшити тривалість життя тварин на 10 %. У людському еквіваленті це дорівнює 8 рокам. Хоча, самі швейцарські дослідники не впевнені, чи буде спостерігатися такий же ефект серед інших людей.

Читайте також: Експерти попереджають: вітаміни в таблетках – це марна трата грошей

“Шанси на це досить високі, – запевняє автор дослідження доктор Майкл Ристов, який і сам почав приймати глюкозамін. – Ми почали експериментувати з хробаками, і у них цей препарат подовжував життя на 5 %. Потім прийшла черга мишей, яких ми годували глюкозаміном разом зі звичайною їжею. Ця група лабораторних гризунів прожила на 10 % довше, ніж ті, які не отримували добавки”.

Раніше іншими вченими було встановлено факт, що глюкозамін, який випускається у вигляді капсул або порошків також забезпечує профілактику діабету. Його здатність збільшувати тривалість життя, ймовірно, пояснюється тим, що ця добавка перемикає систему компенсування енергії тілом людини з вуглеводів і цукру на жири і білки. Не секрет, що дієти з низьким вмістом вуглеводів досить корисні для здоров’я, оскільки вони сприяють не тільки зниженню ваги, але і кров’яного тиску, а також концентрацію шкідливих жирів в крові людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments