Всесвіт

Подивіться на туманність з величезною космічною печерою: ніхто не знає, як вона з’явилася

Телескоп “Хаббл” НАСА і Європейського космічного зробив новий знімок. На фотографії — складна туманність N44.

Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА новий знімок з космічного телескопа “Хаббл”. Він сфотографував незвичайний об’єкт-туманність N44, заповнену світиться газоподібним воднем, темними смугами пилу, масивними зірками й безліччю популяцій зірок різного віку. Одна з особливостей — темна зоряна щілина або діра, яку називають «супер пузирем». Вона чітко видно на знімку.

Ширина діри становить близько 250 світлових років. Як і чому вона з’явилася — досі залишається загадкою. Згідно з однією з теорій, зоряні вітри, що випускаються масивними зірками всередині міхура, могли відігнати газ. Також можливо розширюються оболонки старих наднових утворили космічну печеру.

Автори й права: НАСА, ЄКА, в .Ксолл і Д. Гуліерміс (Гейдельберзький університет) та ін.; Обробка: Гледіс Кобер ( НАСА / Католицький університет Америки)

Астрономи виявили один залишок наднової поруч з дірою і визначили різницю у віці між зірками всередині й на краю щілини — вона склала 5 млн років. Як відзначають в НАСА, це вказує на множинні ланцюгові реакції зореутворення. Темно-синя на знімку — це одна з найгарячіших областей туманності й регіон найбільш інтенсивного зореутворення.

N44 знаходиться у Великій Магеллановій Хмарі, її розмір становить близько 1 000 світлових років. Сама туманність знаходиться на відстані близько 170 000 світлових років Від Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button