Людина

Як зробити свій імунітет сильніший?

В період різкого похолодання і зими, що наздоганяє нас питання про те, як підвищити рівень імунітету, стає дійсно важливим. Нікому не хочеться розболітися напередодні свят або лягти прямо в новорічну ніч — таке не забудеться, але початок року знатно зіпсує. Тому зараз в аптеки шикуються кілометрові черги за противірусними, і знову починаються нескінченні суперечки про те, що допомагає впоратися з застудою найкраще. Так які ж засоби насправді здатні допомогти поліпшити імунітет?

Перш за все, необхідно розуміти, що імунітет — це не якийсь конкретний орган, а ціла система. Його будова і робота набагато складніше, ніж будь-якої іншої системи, наприклад, кровоносної. У зв’язку з цим, вчені не перестають вести досліджень і з кожним разом відкривають щось нове про те, як краще його посилити.

За словами фахівців, якщо ви хочете зміцнити свій імунітет, вам необхідно відмовитися від куріння. Саме у людини, що  палить в ротовій порожнині виникає справжнє вогнище запалення, через що імунна система кидає всі свої сили на те, щоб впоратися з ним, через це «упускаючи» з виду інші небезпеки. Так, наприклад, курцям найпростіше заробити туберкульоз. А якщо вчасно не позбутися шкідливої звички, то справа може дійти і до раку.

Також слід бути обережними з кількістю алкоголю, який ви вживаєте. Вчені довели, що через алкоголь протипухлинний імунітет слабшає, і ви ризикуєте серйозно захворіти. Якщо зовсім відмовитися від алкоголю немає можливості, то хоча б зменшити його кількість. А там, дивись, і зовсім виключити його вийде зі свого раціону.

Зверніть увагу на те, скільки фруктів та овочів ви вживаєте в день. Збільшить їх кількість, оскільки вітаміни, які в них містяться, — основне джерело сил для вашого імунітету. Але не забувайте і про нормальне харчування: немає сенсу поліпшення імунітету, якщо замість курки на обід ви будете запихати в себе кілограм зелених яблук.

Ще один важливий пункт — сон. Простежте за тим, скільки ви спите (здорова людина має спати близько восьми годин), і в разі необхідності відкоригуйте свій розпорядок. Адже не дарма кажуть, що сон — найкращі ліки.

Займіться спортом. Необов’язково здійснювати виснажливі тренування і щодня піднімати штангу в шістдесят кілограмів, досить робити зарядку, періодично бігати і тримати себе в тонусі. І тоді ніяка хвороба вам не страшна.

Кнопка «Наверх»