Людина

У стародавніх мумій виявили хворобу серця та атеросклероз

Хвороби серцево-судинної системи визнані однією з головних причин смертності людей у всьому світі.

Багато вчених пов’язують їх поширення з нездоровим способом життя, притаманний західній цивілізації: великою кількістю жирних, смажених і солодких продуктів, недоліком руху.

Поширена теорія свідчить, що в давнину, коли люди жили зовсім інакше, серцеві хвороби були набагато більш рідкісним явищем.

Дослідники з Техаського університету США вирішили перевірити, чи дійсно серцеві захворювання є наслідком сучасного життя, або вони супроводжували людство протягом усієї його історії.

За допомогою інноваційної методики вони просканували п’ять стародавніх мумій, датованих 2000 роком до н. е. – 1000 роком нашої ери.

Чотири тіла були знайдені в Південній Америці, п’яте – на Близькому Сході. Наймолодшому чоловікові на момент смерті було 18 років, найстаршим – 55-60.

Виявилося, що у всіх мумій, які навіть належали порівняно молодим людям, спостерігалися ознаки атеросклерозу – скупчення холестеринових бляшок, які значно підвищують ризик серцевих нападів і інфарктів.

Ці бляшки ускладнюють струм крові по артеріях і надходження кисню до тканин. У таких випадках серце відчуває підвищене навантаження, що рано чи пізно призводить до сумних наслідків.

Вчені зробили висновок, що підвищений холестерин і пов’язані з ним хвороби були широко поширені вже кілька тисяч років тому.

Вони також підкреслили, що подібні дослідження можуть вказати на неочевидні причини виникнення атеросклерозу, не пов’язані із загальновідомими факторами ризику. Можливо, на здоров’я серця відбивалися харчування (м’ясо, засмажене на вогнищі) або інфекційні хвороби, які не були належним чином проліковані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button