Здоров'я

Які продукти не можна розігрівати в мікрохвильовій печі?

Деякі продукти не можна розігрівати в мікрохвильовій печі з-за певних ризиків для здоров’я та безпеки людей – серед них молоко, картопля, яйця, рис та інші.

Варені яйця. Можливо, дехто вже на власному сумному досвіді знає: спроба розігріти варене яйце призводить до його вибуху, неважливо, очищено воно від шкаралупи або ні. Це відбувається через те, що волога всередині продукту випаровується, а скупчена пара створює сильний тиск. Щоб розігріти яйце таким способом і не пошкодити його, слід порізати на шматочки.

Рис. Агентство з харчових стандартів США попереджає: вживання розігрітого в мікрохвильовці рису може викликати харчове отруєння. Експерти констатують, що цей продукт слід вживати тільки свіжим, після його приготування. Рис, який піддається розігріванню після охолодження в умовах кімнатної температури, часто стає притулком бактерій Bacillus cereus, здатних виробляти токсичні спори, стійких до високих температур.

Листові зелені овочі, буряк. Згідно з наявними даними, розігрівати продукти в мікрохвильовці не можна, оскільки містяться в них нітрати (натуральні природні сполуки, не плутати з добривами) здатні трансформуватися в нітрозаміни, які наділені канцерогенним ефектом. Якщо і піддавати їх тепловій обробці, то тільки шляхом варіння в каструлі або використовуючи духовку.

Перець чилі. Будучи розігрітим в мікрохвильовій печі, він починає вивільняти капсаїцин – натуральну пекучу речовину. Це загрожує роздратуванням очей, горла, слизових, у тому числі сильним, здатним викликати опіки.

Картопля. Як і рис, її краще всього вживати свіжозвареною, а не розігрівом. В умовах кімнатної температури вона «густо окуповується» бактеріями Clostridium botulinum, які можуть зберігатися навіть після мікрохвильової печі. Крім того, повторно розігріта картопля сприяє розпаду крохмалю – його вживання загрожує відкладенням жиру в проблемних зонах.

Заморожене м’ясо. Японські дослідники виявили, що м’ясо, яке знаходилося в мікрохвильовці понад 6 хвилин, позбавляється половини вітаміну B12, що міститься в ньому. До того ж в м’ясі починають активно розмножуватися бактерії – якщо не почати його готувати відразу, вийнявши з печі, воно виявиться занадто багатим джерело небезпечних мікробів.

Заморожені фрукти. Їх ні в якому разі не можна розморожувати, використовуючи мікрохвильову піч. Такий спосіб термообробки веде до того, що їх речовини глюкозид і галактозид набувають властивості канцерогенів стосовно людського організму.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button