Здоров'я

Вегетаріанську дієту зв’язали з депресією

Німецькі вчені показали, що відсутність м’ясної їжі в раціоні пов’язано з підвищеним ризиком депресивних розладів.

Вегетаріанську дієту повязали з депресією 

Одні наукові роботи показують, що зв’язок між депресивними симптомами й вегетаріанською дієтою існує, інші – навпаки. Вчені з університетів Рурського і Дуйсбурга-Ессена (Німеччина) провели дослідження на дуже великій вибірці – 49 889 осіб, 8057 з яких були вегетаріанцями. Стаття про це опублікована в Journal of Affective Disorder.

Дослідники використовували статистичну програму для пошуку оцінок розладів настрою. В результаті вчені виявили значне підвищення показників депресії у вегетаріанців в порівнянні з людьми, які їдять м’ясо.

Правда, автори роботи не прагнуть робити якихось однозначних висновків, чи могла депресія бути пов’язана з дієтою або стала причиною якихось інших чинників. Так, в одному з проаналізованих додатково досліджень було показано, що найчастіше люди з депресивними симптомами переходять на вегетаріанську дієту після початку розладів, припускаючи, що в цьому немає причинно-наслідкового зв’язку.

А ще депресія може посилити турботу людини про своє здоров’я, що теж посприяє переходу до певних типів харчування, наприклад вегетаріанства. Депресивні симптоми можуть підвищити й загальне співчуття до тварин. Поки, втім, це лише припущення. Щоб встановити справжню причину, автори статті мають намір провести додаткові дослідження – за участю більшої кількості людей з різних країн.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments