Технології

Як буде розвиватися штучний інтелект — 6 прогнозів

Вже сьогодні зростання продуктивності праці завдяки штучному інтелекту оцінюється в 6,6 трильйона доларів, а зростаючий споживчий попит — у 9,1 трильйона. Що нас може чекати в майбутньому?

Трохи про те, як вже працює ШІ і яким він може стати вже за нашого життя.

1. Стануть популярними багатофункціональні домашні роботи

Вони допомагають з прибиранням, готуванням та іншими домашніми справами, звільняючи наш час для роботи або відпочинку, і це круто. Але, з іншого боку, ці роботи позбавляють роботи домробітниць, сантехніків, кухарів і людей багатьох інших спеціальностей, підвищуючи рівень безробіття.

Правда, якщо роботи одного разу таки вирішать захопити світ, то сховатися від купи домашніх помічників буде дуже складно …

2. Люди почнуть будувати відносини зі штучним інтелектом

Багатьом складно завести відносини з живими людьми, а комусь, наприклад, одиноким і літнім людям, просто потрібно спілкування. Так що ідея прив’язатися до штучного інтелекту, якщо над нею подумати, не здається такою вже дикою. Тим більше, якщо цей штучний інтелект підстроюється під потреби свого господаря.

Вже існують роботи-домашні тварини, наприклад, собаки або маленькі тюлені, які роздають у будинках престарілих. Для самотніх людей також придуманий ґаджет, який імітує наявність дівчини: посилає смс з питаннями, коли ти будеш вдома і включає до твого приходу світло.

[box type=”success” ]Але не треба забувати про те, що поширення таких ботів може погано позначитися на навичках спілкування з живими людьми. Так що якщо є можливість провести час з людиною, а не з ботом, її треба використовувати.[/box]

3. Розумні пошукові системи допоможуть персоналізувати роботу з людьми

Вони дуже зручні для нас… і дають відмінну можливість дізнатися про тебе все: що ти збираєшся купити в подарунок друзям, де буваєш, які фільми дивишся, кому дзвонив…

Сьогодні ця інформація використовується для збільшення ефективності реклами, але є небезпека, що цей масив даних виявиться в руках зловмисників.

Хоча заперечувати переваги було б нерозумно. Наприклад, такі системи дозволяють провести швидкий аналіз симптомів хворого з урахуванням всіх нюансів його біографії, щоб точно і оперативно визначити діагноз.

4. Роботи-солдати “вмиратимуть” замість людей

Поки рано говорити, коли люди нарешті зрозуміють, що воювати — це погано. Але вже в найближчому майбутньому можна хоча б відправляти воювати роботів, а не живих людей. Враховуючи, що вартість технологій постійно знижується, точно настане такий момент, коли це буде дешевше, ніж утримувати солдат-людей: платити їм зарплату, купувати обмундирування і їжу.

[box type=”info” ]А ще роботи чудово замінять людей на важкій і небезпечній роботі: в шахтах, у космосі, на території, забрудненій після аварії на АЕС.[/box]

5. Штучний інтелект візьме на себе управління

Не важливо, чи автомобілем, банком, закупівлею товарів для магазину. Зникне те, що ми називаємо “людським фактором” — помилки, які іноді трапляються через те, що людина чогось не врахував. Системи управління на штучному інтелекті надійніше людей, вони опрацьовують інформацію і приймають рішення швидше, дають менше збоїв, не відчувають впливу емоцій, їх не можна підкупити.

Правда, часто буває, що ризик виправданий, а штучний інтелект ризикувати не вміє. Він приймає рішення виходячи з даних, і рішення будуть засновані на логіці. Може виявитися, що такі рішення не завжди будуть вірними. Хоча кількість помилок, звичайно, зменшиться.

У цю ж категорію можна віднести і програми для прогнозування майбутнього. Наприклад, які розраховують вірогідність вчинення злочинів тією чи іншою людиною. Але, знову ж таки, ШІ не враховує, що людина може приймати спонтанні рішення. Так що повністю виключити людину з процесу управління навряд чи вдасться.

6. Імплантація штучного інтелекту у людини

Мабуть, це найбільш спірна і небезпечна тема. Так, коли ґугл буде в нашій голові, життя стане набагато простіше.

Але в той же час людина стане неймовірно вразливою. Ця тема частково піднімається в книзі Курта Воннегута “Сирени Титану”. Книга не про штучний інтелект, але там є сцена, в якій добре показано, як вбудовані в голову мікрочіпи можуть впливати на поведінку людей.

Люди і так сугестивності — за допомогою реклами та пропаганди, а якщо буде можливість завантажувати певну інформацію прямо в мозок, це може стати кінцем свободи вибору.

[box type=”shadow” ]Штучний інтелект — це просто технологія, сама по собі вона не може бути гарною чи поганою. Застосувати її для блага або шкоди можуть тільки люди. У цьому і полягає наша відповідальність, і не тільки перед нами, а й перед майбутніми поколіннями.[/box]

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button