Земля

Яким буде наш світ через 1000 років

Питання «яким буде світ через тисячу років?» звучить абсурдно, адже передбачити майбутнє навіть на сто років вперед здається неможливим. Однак, вчені і футуристи будують припущення і серйозно розглядають різні варіанти майбутнього нашої цивілізації — навіть на тисячоліття вперед. При цьому теорії не виключають один одного, а швидше доповнюють.

Майбутнє з інопланетянами — чому б і ні? Деякі впевнені, що прибульці вже серед нас. Виявити позаземне розумне життя швидше за все буде непросто, на грані неможливого. Потрібно розвинути космічні технології до якісно іншого рівня, вжити всі можливі заходи безпеки… Але закінчення фірмової «самотності у всесвіті» безумовно того варто.

Майбутнє поза Землі — сумний, але не найгірший варіант. Наша планета може бути знищена природними катаклізмами або ми просто вичерпаємо корисні копалини, і тоді доведеться підшукувати собі новий будинок. Марс здається непоганим початковим пунктом… але основні мрії, звичайно, пов’язані з колонізацією інших зоряних систем.

Майбутнє з безмежною енергією і чистим навколишнім середовищем може бути досягнуто через винахід просунутих нанороботів. Вони очищали воду і повітря, при цьому забезпечуючи потреби людства, збираючи сонячну енергію. Враховуючи поточні проблеми Землі, подібний крок хотілося б побачити як можна швидше.

Майбутнє без проблеми перенаселення. Населення Землі зростає на 1-1.5% кожен рік, і такими темпами вже через сто років воно збільшиться вдвічі. І якщо місця на планеті вистачить стократно більшій кількості людей, то питання світового голоду стоїть набагато гостріше. Вихід — не тільки технологія, що дозволяє створити поживну і дешеву їжу «з повітря», але й правильний розподіл матеріальних ресурсів.

Технологічне майбутнє має на увазі не тільки розвиток техніки, але і буквальний сплав з нею. Сьогодні ми все більше і більше використовуємо інформаційні та розважальні гаджети; можливо, не за горами той день, коли дисплеї вбудовані прямо в очі? Злиття людини і комп’ютера не настільки страшно, як здається — принаймні, можна буде не боятися повстання машин.

Майбутнє з розумними машинами — логічне продовження попереднього пункту. Якщо не пощастить зустріти інопланетян, нашими сусідами можуть стати розумні роботи, створені нами ж. Враховуючи те, наскільки за тисячу років розвинеться штучний інтелект, нудно не буде точно.

Вивчення космосу з Землі в майбутньому буде відігравати важливу роль. Ми зможемо не тільки зрозуміти, як працює всесвіт, але і передбачати будь-які космічні небезпеки, які загрожують нашій планеті, щоб ефективно запобігати їх. До того ж, пошук ознак позаземного розуму і нових планет для колонізації ніхто не скасовував.

Космічні подорожі в майбутнє, яке ми хотіли б бачити, повинні стати такими ж простими, як пересування по Землі. Слід врахувати не тільки нескінченні технологічні аспекти, але і який негативний вплив на людей справляє довге перебування в космосі. Можливо, це вирішиться модифікацією людського ДНК.

Продовження людського життя в майбутньому — одне з тих завдань, робота над яким навряд чи коли-небудь припиниться. Варіант рішення — медичні нанороботи, які очищають і захищають організм разом з лейкоцитами, що уповільнюють старіння і, звичайно, зцілюють рак. І це підводить нас до наступного пункту…

Безсмертя в майбутньому — той самий ідеал, на який розраховують якщо не всі, то переважна більшість людей. Буде воно досягнуте через біотехнології, нанотехнології або сплав людей з машинами — не настільки важливо. У 1800 році середня тривалість життя становила 37 років, в наші дні — близько 70. Чи досягнемо ми меж чи зможемо його пробити? Все залежить від нас самих.

Не будемо торкатися варіантів начебто поневолення людства інопланетянами або роботами, зомбі-апокаліпсису або повсякденної світової ядерної війни — це за нас з радістю зроблять фантасти і Голлівуд. Спробуємо подивитися в далеке майбутнє з позитивом — може, хтось із нас навіть зможе до нього дожити?


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button