Земля

Вчені підрахували, скільки всього тиранозаврів бродило по Землі

Нове дослідження показало, що по Землі бродило менше тиранозаврів, ніж вчені вважали раніше.

Вчені перерахували загальну кількість тиранозаврів, тих, хто коли-небудь бродив по Землі. Виявилося, що протягом всієї історії Землі існувало 1,7 млрд особин. Тиранозавр — рід м’ясоїдних тероподних динозаврів з сімейства тиранозаврид, що включає єдиний валідний вид — Tyrannosaurus rex (скорочено T. rex). Мешкав в західній частині Північної Америки, яка в ті часи представляла собою острів Ларамідію, і був найбільш поширеним з тираннозаврид.

Згідно з попереднім дослідженням, опублікованим в журналі Science в 2021 році, між 68 і 65,5 млн років тому на планеті жило приблизно 2,5 млрд особин T. rex. Однак через два роки з’явилися нові дані. Автори дослідження опублікованого в журналі Palaeontology, підрахували, що тиранозаврів було набагато менше — близько 1,7 млрд.

У 2021 році вчені створили складну модель, яка враховувала багато різних змінних, таких як середня маса тіла, щільність популяції, приблизний географічний ареал, вік статевої зрілості, кількість відкладених яєць, середня тривалість життя, виживання і кількість поколінь. Мета — оцінити, скільки тиранозаврів могли вижити поруч один з одним. Аналіз показав, що кожне покоління T. rex, ймовірно, складалося приблизно з 20 000 особин і що за 2,5 млн років їх існування було близько 125 000 поколінь, тобто всього на Землі жило близько 2,5 млрд тиранозаврів.

Однак автори нового дослідження оскаржили ці результати і не згодні з деякими даними, закладеними в цю модель. Вони вважають, що раніше палеонтологи переоцінили виживаність і здатність яйцекладки тиранозаврів, а також кількість поколінь, що існували в цей час, що спотворило результати. Як відзначають вчені, ці значення більше схожі на ті, які відповідають сучасним птахам і рептиліям.

Коли вчені оновили модель, з’ясувалося, що в кожному поколінні T. rex було 19 000 особин і що було всього близько 90 000 поколінь. А, значить, що всього на Землі жило близько 2,5 млрд тиранозаврів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button