Земля

Лосі гинуть через величезну кількість кліщів

Жахливі наслідки зміни клімату стають все більш очевидними. Дослідники з Університету Нью-Гемпширу припускають, що зміна клімату, сприятлива для паразитів, впливає на популяцію лосів в Новій Англії. Згідно з їхніми висновками, зимові кліщі, що харчуються кров’ю лосів восени і взимку, були відповідальні за смерть приблизно 7 з 10 лосенят протягом трьох років за період дослідження.

Вчені спостерігають за лосенятами в Нью-Гемпширі і на заході штату Мен з 2014 року — протягом кожного року група вчених обстежила 179 молодих лосів, позначених радіопередавачами. Перевірялося їх стан і наявність паразитів за період у чотири місяці. З лосенят, яких вони обстежили, 125, або майже 70 %, у кінцевому результаті загинули. Дослідники підозрюють, що причина — зимові кліщі. Провідний автор дослідження і професор екології дикої природи в Університеті Нью-Гемпширу Піт Пекінс зазначив, що на північному сході країни лосі стають прикладом того, які наслідки спричинюють кліматичні зміни. Зазвичай більш ніж 50 % смертність викликає серйозні побоювання, але 70 % вже говорить про реально чинну проблему в популяції.

Проблема в тому, що зими в цьому районі настають пізніше, що робить осінь тривалішою, а весна настає раніше. Ці умови сприятливі для кліщів, які прикріплюються до лосенят восени і харчуються кров’ю всю зиму перед відчепленням навесні.

Раніше Пекінс зазначав, що в Новій Англії зими через зміни клімату починаються всі пізніше, однак тільки перший сніг зупиняє процес потрапляння кліщів на лосів. Дослідження показало, що 88 % смертей позначених лосенят були пов’язані з «помірними і тяжкими інвазіями» паразита. Кліщі викликали виснаження, анемію та крововтрату. На кожному лосенятку знаходилося в середньому 47371 кліща. Але і це — не межа. В одному випадку, описаному в New York Times, дослідники спостерігали мертвого підстреленого лосеня з 100 000 кліщів, хоча це число, ймовірно, було ще вище до моменту його смерті. За словами Пекінса, коли число кліщів перевищує 35 000 — це небезпека лосеня.

У той час як дослідники помітили, що умови були трохи краще для дорослих лосів, і більшість вижило, вони також виявили ознаки поганого здоров’я — анемію і втрату крові. Кліщі можуть впливати на репродуктивне здоров’я лосів. Як заявив Перкінс, лосі буквально стікають кров’ю.

Не тільки лосі постраждали від кліщів в цьому районі. За останні 10 років загальна кількість кліщів збільшилася, що призвело до зростання випадків захворювань, пов’язаних з кліщами, у жителів Нової Англії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments