Технології

Японія почне вводити цифрову йену

Влада Японії з 2021 року почне введення цифрової валюти. Таким чином хочуть прискорити розвиток економіки й перехід на безготівкові платежі.

Понад 30 великих японських компаній почнуть експерименти з випуску загальної, приватної цифрової валюти для просування цифровізації. Цей крок слідує за заявою Банку Японії про плани введення цифрової ієни. Місцеві видання вважають, що планом підкреслюється зростаюче розуміння необхідності того, щоб Японія наздоганяла глобальні досягнення в області фінансових технологій.

Ініціативна група складається з трьох найбільших банків Японії, а також брокерських, телекомунікаційних компаній, комунальних служб і роздрібних торговців. Всі вони проведуть експерименти по емісії цифрової валюти, яка буде використовувати загальну розрахункову платформу.

«В Японії є багато цифрових платформ, жодна з яких не настільки велика, щоб проводити готівкові платежі», – зазначив на онлайн-брифінгу Хіромі Ямаока (Hiromi Yamaoka), колишній виконавчий директор банку BOJ, який очолює групу.

Приватні банки будуть відповідати за емісію цифрової валюти в ході експериментів, хоча можливість емісії цифрової ієни іншими суб’єктами також не виключається владою. Так вони хочуть прискорити розвиток економіки країни – Японія входить в число країн, які найчастіше використовують готівку. Безготівкові розрахунки становлять лише 20% від загального обсягу. Це набагато нижче, ніж в США (45%) або Китаї (70%).

Влада прагнула просувати безготівкові операції для підвищення продуктивності праці, хоча прогрес був повільним почасти через незручності, пов’язані з цифровими платежами. Різні цифрові платформи конкурують і залишаються несумісними одна з одною в Японії, на відміну від Китаю, де на ринку домінує кілька великих платформ.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button