Земля

Колонії мурашок діють як нейронні мережі при прийнятті рішень (відео)

Дослідження показало, що поведінка колонії мурашок при прийнятті рішень подібна до роботи нейронів мозку.

Image by monsterpong09 from Pixabay

Вчені з Рокфеллерівського університету розробили експериментальну установку для аналізу процесу прийняття рішень в мурашиних колоніях. Дослідження показало, що мурахи об’єднують сенсорну інформацію з параметрами своєї групи, щоб отримати відповідь. Це нагадує складну нейронну мережу, кажуть автори роботи.

Вчені розробили систему, в якій вони могли точно збурювати мурашину колонію з контрольованим підвищенням температури. Щоб відстежувати поведінкові реакції окремих мурах і всієї колонії, вони позначали кожну комаху різнокольоровими точками і стежили за їх рухами за допомогою камери.

Дослідники показали, що колонії встановленого розміру з 36 робітників і 18 личинок евакуювали свої гнізда, коли температура досягла 34°С. Це відкриття було очікуваним і інтуїтивно зрозумілим: некомфортні умови змушують тварин переміщатися.

Однак вчені також виявили, що дії мурах залежить не тільки від температури. Коли вони збільшили розмір колонії до 200 особин, температура, необхідна для прийняття рішення про переміщення, також збільшилася. Наприклад, колонії з 200 особин залишалися на місці, поки температура не піднялася вище 36°С.

Колонія мурах переміщається при підвищенні температури. Відео: Gal, Kronauer, PNAS

Дослідники вважають, що мурахи використовують феромони для обміну інформацією. При цьому вони можуть «оцінити» розмір групи по концентрації цих речовин. За допомогою математичної моделі вчені показали, що колонії можуть використовувати ці речовини для прийняття рішень на основі великої кількості параметрів.

Вчені вважають, що збільшення чисельності групи ускладнює переселення. Саме тому великі групи мурах «приймають рішення» потерпіти довше.

“Ми вперше запропонували підхід до розуміння мурашиної колонії як когнітивної системи, яка сприймає вхідні дані, а потім переводить їх у поведінкові результати. Це один з перших кроків до справжнього розуміння того, як спільноти комах беруть участь у колективних обчисленнях”, – говорить Деніел Кронауер, голова лабораторії соціальної еволюції та поведінки Рокфеллерівського університету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button