Земля

Пластикові відходи цілком здатні прогодувати людство

Згідно з останніми дослідженнями, в нашому світі існує величезна кількість пластикових відходів. В одному тільки світовому океані плаває більш 5000000000000 шматків пластика, загальна вага якого вимірюється сотнями тонн. Що ж нам робити з усім цим мотлохом? Австрійський дизайнер знайшла відповідь на це питання.

28-12-14-foto-600x386-3

Дизайнер Катаріна Унгер з Австрії спільно з Джулією Кайзінгер і дослідниками з нідерландського Університету Утрехта розробила систему, яка культивує їстівні гриби, що харчуються побутовим пластиком. Все вірно, ви не помилилися: гриби їдять пластик, а ви їсте гриби. Маленька, але дуже цікава екосистема.

Читайте також: Їжа — сміття?

У 2012 році дослідники з Єльського університету виявили ціле сімейство грибів (Pestalotiopsis Microspora), які здатні розкладати поліуретан. Це породило ряд досліджень, які ставили своєю метою створення методики екологічно чистої переробки пластику. Матеріали цих досліджень підштовхнули вчених до думки: що, якщо перетворити проблему забруднення навколишнього середовища у вирішення проблеми з нестачею їжі?

28-12-14-foto-600x450-2

Катаріна Унгер вже не вперше пропонує досить незвичайні, якщо не сказати не дуже приємні з естетичної точки зору вирішення проблеми з нестачею продовольства у світі. Раніше вона пропонувала людству навчитися харчуватися личинками мух, що, як ви самі розумієте, особливих плодів їй не принесло. Але на цей раз ідея дійсно дуже і дуже перспективна.

[ads2] Гриби, які живляться пластиком, дійсно можуть стати джерелом їжі для людей. Дизайнер навіть розробила концепцію невеликої міні-ферми, яка виглядає як звичайний стіл, всередині якого ростуть гриби двох видів. Щоб перетворити пластик в їстівний продукт, спочатку його поміщають в «камеру активації», де він проходить процес стерилізації за допомогою ультрафіолетового світла і переходить до стадії розкладання.

Після цього пластик поміщають в скляну «півсферу зростання», в якій його розподіляють по невеликих круглим осередкам, виготовленим з агару, желатинового матеріалу, що використовується для виготовлення поживних середовищ. У цей матеріал можна додати різні смакові добавки, що неодмінно позначиться на смаку кінцевого продукту. Катаріна навіть розробила декілька незвичайних концептуальних рецептів.

Міцелій гриба додається в кожний круглий осередок де вже знаходиться пластик. Саме в цей момент починається активний ріст гриба. На даний момент цей процес займає пару місяців, а в якості харчування використовують виключно біорозкладаний пластик. Але вчені активно працюють над прискоренням процесу, а також над тим, щоб можна було використовувати і інші види пластика.

Читайте також: Личинки комах — їжа майбутнього?

Це вельми дивний процес, але кінцевий продукт виглядає досить апетитно. Уявіть собі пишний гриб з пористою хлібною текстурою, який на смак нагадує манго, шоколад або навіть моркву. Не так страшно, як поїдати личинок мух, погодьтеся?

28-12-14-foto-600x366-1

Зрозуміло, незважаючи на те що сама дизайнер вже спробувала вирощені нею гриби, їм ще належить пройти чимало ретельних перевірок, перш ніж вчені зможуть дати зелене світло цьому проекту і допустять ці гриби до вживання в їжу. Хто знає, може бути, в майбутньому ми дійсно будемо харчуватися цими дивовижними грибами. Поживемо – побачимо.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button