Земля

Йеллоустоун – 1284 землетрусів всього за місяць

Вчені спостерігають за сейсмічним штормом з 12 червня і нарахували вже 1284 події, що відбулися всього за один місяць. Найсильніший з магнітуди землетрусів досягав 4,4.


Хоча активність породила страхи майбутнього виверження супервулкана, експерти запевняють, що ризик такої події низький, і рівень готовності залишається звичайним.

Експерти сейсмологічних станцій Університету Юти (США) стежать за поточною серією підземних поштовхів на західному краю Йеллоустоун з 12 червня. Землетруси такого роду часто відбуваються тут і складають 50 % сейсмічної активності в Йеллоустоуні.

Йеллоустоун - 1284 землетрясения всего за месяц
«Серія містить один землетрус магнітудою вище 4, 7 поштовхів магнітудою вище 3, 105 — магнітудою вище 2, 407 — вище 1, 736 — магнітудою 0+ і 28 сейсмоподій магнітудою менше нуля», — повідомляють сейсмологи.

«Ці землетруси залягають на глибині від ~0,0 км до ~14 км відносно рівня моря».

Якщо вулкан Йеллоустон коли-небудь вибухне, виверження буде в 1000 разів могутніше виверження вулкана Сент-Хеленс у 1980 році, заявляють експерти, додаючи, однак, що ризик такого катаклізму мінімальний. «Йеллоустоун не вивергався 70 тисяч років, тому будуть потрібні значні землетруси і підйом ґрунту, щоб почалося виверження», — пояснює Геологічна служба США.

«Крім інтенсивних серій землетрусів (коли магнітуда багатьох поштовхів вище 4 і 5), буде очікуватися швидкий і значний підйом навколо кальдери (можливо на десятки сантиметрів за рік)».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button