Земля

Названа найдавніша професія на Землі

Шаманізм став першою сферою людської діяльності, яку повною мірою можна вважати професією. Дослідження, присвячене цьому, опублікована на порталі Phys.org.

Дослідник Гарвардської вищої школи мистецтв і наук Манвір Сінгх зазначає, що, на думку древніх племен, шамани могли керувати погодою, забезпечувати удачу на полюванні, виліковувати від хвороб. Чаклуни становили особливий клас, який користувався особливою повагою і владою.

Перед тим, як стати повноправним шаманом, людина повинна була пройти обряд ініціації, який часто містив ряд тривалих і складних процедур. Цей етап проводив своєрідну межу між ним та іншими представниками племені і стверджував право шамана на здійснення його «магічної» діяльності.

За словами Сінгха, саме ініціація відрізняє шаманізм від спеціалізованих занять, які в цілому були доступні всім. Серед жителів племені могли існувати люди, відповідальні за виготовлення каное або зброї, однак при цьому не було ніякого бар’єру, який міг би перешкодити створювати ці предмети іншим.

Кнопка «Наверх»