Екологія

ЄС переходить на енергодипломатію для просування зеленої енергетики

Євросоюз застосовуватиме енергетичну дипломатію для просування «зеленої» енергетики.

Відповідну концепцію затвердила Рада ЄС, передає ecotown.com.ua.

зелена енергія

Зусилля енергодипломатії ЄС будуть спрямовані на гальмування інвестицій в інфраструктурні проекти з розвитку традиційних джерел енергії у третіх країнах, якщо вони не будуть створюватися на принципах енергетичної нейтральності і підтримувати міжнародні зусилля зі зниження викидів парникових газів.

Крім того, Рада ЄС закликає до поетапної відмови від вугілля у виробництві енергії в усьому світі і планує підтримувати міжнародні ініціативи щодо скорочення викидів метану.

«Зміна клімату є екзистенціальною загрозою для людства, – наголосили у Раді ЄС. – Глобальні заходи з боротьби зі зміною клімату не дозволять досягти довгострокових цілей Паризької угоди і Порядку денного у галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Рада також відзначила нерозривний зв’язок між зміною клімату та безпекою і обороною, а також необхідність посилення та актуалізації роботи по взаємозв’язку клімату і безпеки, а особливо підтримки діяльності ООН.

Висновки підтверджують незмінну прихильність ЄС подальшому нарощуванню мобілізації міжнародного кліматичного фінансування, включаючи методи сталого фінансування, в якості внеску у перехід до кліматичної нейтральності. У цьому контексті Рада відзначає, що ЄС є найбільшим учасником державного фінансування боротьби зі зміною клімату, подвоївши свій внесок у порівнянні з показником 2013 року до 23,2 млрд євро у 2019 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button