Людина

Європейці зазнали генетичної еволюції за останні тисячоліття

Вчені знайшли докази еволюційних змін європейців за останні дві-три тисячі років. Вони виявили три ознаки у жителів Європи, на які діє постійний тиск природного відбору.

Crowd of People on City Street Фото Від pavlovakhrushev

Характеристика природного відбору складних ознак важлива розуміння еволюції людини. Вчені з Шанхайського університету (Китай) провели порівняльне дослідження сучасних британців із людьми, які жили по всій Європі кілька тисяч років тому. Метою було зрозуміти, як природний відбір вплинув на європейців за цей час. Робота опублікована в журналі Nature Human Behavior.

Вчені проаналізували дані Біобанку Великої Британії. Крім цього, вони вивчили генетичний матеріал, витягнутий з останків людей, які жили на території Європи протягом останніх тисяч років. Після цього команда відібрала 870 полігенних ознак та спробувала кількісно оцінити сигнали відбору. Ці ознаки пов’язані з певними генами й фенотипом, і їх порівняли з генами жителів Європи в минулому. Відбір працює у 755 генах, пов’язаних з ознаками, які сформувалися за останні дві-три тисячі років. Вони включали певну пігментацію шкіри, особливості харчування (споживання поживних речовин) та розміри тіла. З’ясувалося, що всі три ознаки знаходяться під майже постійним тиском відбору, а це призводить до безперервних змін у геномі. Зміна пігментації шкіри була цілком очікуваною, адже відомо, що у ранніх мігрантів до Європи шкіра була темна, але без інтенсивного сонячного світла вона з часом посвітлішала. Вчені також виявили зміни, пов’язані зі споживанням вітаміну D, регулюванням температури тіла та його розмірів. Подібні речі, як вважають дослідники, були викликані різними погодними змінами.

При цьому виявилося, що деякі очікувані зміни не відбулися. Так, наприклад, генетичні кореляти запальних захворювань кишківника та нервової анорексії видозмінилися несильно. Вчені підкреслюють, що це лише попередні результати та потребують подальшої оцінки.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments