Людина

Жирні кислоти омега-3 і вітамін B уповільнюють процес старіння мозку

Велика кількість кислот омега-3 в організмі підвищує ефективність вітамінів групи B. Це допомагає сповільнити процес погіршення когнітивних функцій у літніх людей, розповідає The Times of India. У дослідженні вчених з університету Кейптауна, Осло, Оксфорда і ОАЕ взяли участь понад 250 осіб з помірними когнітивними порушеннями.

25-01-16-foto-600x400-1 (2)

При помірних когнітивних порушеннях когнітивні розлади виходять за межі вікової норми, але не сильно заважають людині в повсякденному житті. Однак без належного лікування такі порушення можуть перетворитися в слабоумство. На початку дослідження добровольці виконували когнітивні тести. Крім того, дослідники виміряли в крові учасників рівні двох жирних кислот омега-3 – докозагексаєнової і ейкозапентаєнової. Фахівці хотіли зрозуміти, як вітамін B і кислоти омега-3 впливають на процес погіршення когнітивних функцій.

Вчені виявили, що добавки з вітаміном B були практично не потрібні для мозку людей з низькими рівнями кислому омега-3. А ось учасників з високими рівнями омега-3 вітаміни захищали від когнітивних порушень порівняно з плацебо. Також дослідники кажуть: можливо, докозагексаєнова кислота відіграє більш важливу роль, ніж ейкозапентаєнова. Вони планують уточнити це в подальших дослідженнях. Ще вчені хочуть зрозуміти, чи здатні вітаміни і кислоти омега-3 запобігти перехід помірних когнітивних порушень в деменцію.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button