Відео

Європейське космічне агентство показало, як супутники згорають в атмосфері Землі

Європейське космічне агентство (ESA) на своїй сторінці в YouTube опублікувало відео експерименту в рамках програми «Чистий простір», в якому вчені спалили найбільш щільну частину космічного супутника в Німецькому аерокосмічному центрі (DLR) в Кельні.

Під час експерименту інженери розжарили в плазмовій аеродинамічній трубі до кількох тисяч градусів Цельсія найбільш щільну частину космічного супутника — штангу магнітної системи орієнтації. Штанга складається з полімерного композитного матеріалу, армованого зовнішнім вуглецевим волокном, з мідними котушками і внутрішнім кобальтовою серцевиною.

Основною метою експерименту була перевірка, наскільки подібні частини супутника згорають в атмосфері і можуть від них залишитися якісь частини, здатні завдати шкоди людям, що знаходяться на поверхні Землі.

За словами головного інженера ESA Тьяго Суареса, в цілому результати експерименту показали правильність їх розрахунків. При цьому деякі частини штанги плавилися не так, як було заплановано, що може бути пов’язано або з неправильним виробництвом, або з невірними математичними розрахунками руйнування супутників в атмосфері.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть