Технології

Євросоюз приступив до розробки 50-місцевого гібридного літака

Євросоюз приступив до розробки 50-місцевого гібридного літака для регіональних перевезень. Літальний апарат повинен бути прийнятий в експлуатацію до 2035-2040 роках, пише Aviation Week.

В останні роки авіабудівні компанії займаються розробкою невеликих гібридних гасово-електричних літаків, які могли б скоротити викиди вуглекислого газу під час польоту до більш прийнятних значень.

Це робиться в рамках нових правил, які почнуть діяти з 2050 року, згідно з ним, доведеться скоротити обсяги викидів шкідливих речовин, в тому числі вуглекислого газу, на 50% у порівнянні з рівнем 2005 року.

Тепер керівництво Євросоюзу доручило інженерам зі Штутгартського університету розробити 50-місний гібридний літак Futprint50. У проєкті візьме участь бразильська авіабудівна компанія Embraer, а також кілька підприємств з Нідерландів, Великобританії та США.

Згідно з технічним завданням, новий літак повинен бути не тільки більш екологічним у порівнянні з наявними апаратами для регіональних перевезень, але й повинен стати дешевшим в експлуатації.

Крім того, апарат зможуть приймати невеликі аеродроми — це дозволить збільшити наявну маршрутну мережу. Вартість першого етапу проєкту оцінюється в 7,6 млн євро.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»