Технології

З’явився спосіб поліпшити термоядерний синтез: це джерело нескінченної енергії

Вчені з Прінстонської лабораторії фізики плазми Міністерства енергетики США (DOE) (PPPL) опублікували подробиці про роботу термоядерних установок.

UKAEA Комп’ютерне моделювання плазми всередині нового експериментального термоядерного реактора MAST

Нові дані можуть допомогти поліпшити конструкцію лазерних установок. Ці пристрої будуть використовувати процес термоядерного синтезу, який приводить в рух Сонце і зірки.

Термоядерний синтез об’єднує легкі елементи у формі плазми – це гаряча речовина, яка складається з вільних електронів і атомних ядер. Все це генерує величезну кількість енергії. Вчені прагнуть відтворити термоядерний синтез на Землі, щоб отримати практично невичерпне джерело енергії.

Дослідники планують використовувати для термоядерного синтезу токамаки, пристрої для магнітного синтезу, стеларатори, машини для магнітного синтезу та лазерні пристрої. Останні використовують в експериментах з інерційним утриманням.

Дослідники вивчили, що буде, якщо додати металевий вольфрам на зовнішній шар плазмових паливних гранул. Вони виявили, що вольфрам підвищує ефективність вибухів, які викликають реакції термоядерного синтезу в гранулах. Вольфрам допомагає блокувати тепло, яке могло б передчасно підвищити температуру в центрі гранули.

За словами команди, вони надали прямі докази того, що додавання вольфраму збільшує щільність, температуру і тиск в спресованій гранулі. В результаті збільшується синтез.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button